خانه اخبار ایران اخبار ورزش با حضور فرماندار شهرستان و معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان : جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد

با حضور فرماندار شهرستان و معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان : جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه با موضوع بررسی تسهیلات ازدواج جوانان در فرمانداری کهگیلویه تشکیل شد.

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه با حضور فرماندارکهگیلویه،معاون اداره کل ورزش و جوانان و اعضای ستاد وبا دستور بررسی تسهیلات ازدواج جوانان در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه با بیان اینکه جوانان سرمایه های جامعه ما هستند و می بایست مورد حمایت هرچه بیشتر قرار گیرند، اظهار کرد: از جمله سنت های حسنه و پسندیده در اسلام و تمامی ادیان ازدواج آن هم به موقع و آسان است که اگر در وقت خود انجام شود مابقی امورات زندگی هم خود به خود رونق می گیرد.

علی پوزش با استناد به آیات و روایات ابراز داشت :از جمله سنت های حسنه ای که در اسلام وجود دارد ازدواج است که باعث بقای نسل ،آرامش انسان ،کامل شدن دین و…است .

پوزش برافزایش توجه و ظرفیت‌های پرداخت وام‌های ازدواج برای جوانان تأکید کرد و گفت: بانک ها نیز اگر حقی که بر گردن آنها نهاده شده در زمان کوتاهی اجرایی کنند و وام ازدواج را به راحتی در اختیار زوجین قرار دهند و به تعهدات خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه ازدواج و اشتغال بسیاری از زوجین با این وام ها رقم خواهد خورد ،توصیه کرد:

ازدواج مرحله حساسی از زندگی یک جوان است که خانواده ها هم باید در کنار متولیان امر برای آن برنامه ریزی داشته باشند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه بدون اشاره به عملکرد این ستاد از کسب رتبه نخست در استان خبر داد و اظهار داشت: ستاد ساماندهی جوانان کهگیلویه از لحاظ برگزاری به موقع نشست‌ها در سطح استان به رتبه برتر دست یافت.

رحمت الله شاکری، تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد در ساماندهی جوانان همکاری خوبی با این ستاد دارند اما شهرداری‌ها به خصوص شهرداری یاسوج طی سالیان گذشته بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی، با بیان اینکه امسال ۴۶۵ فقره کارت اعتباری به زوج‌های جوان در کهگیلویه پرداخت شد، گفت: ۴۹ زوج نیز هزینه ازدواج دریافت کردند.

شاکری با بیان اینکه پدیده طلاق طی ۲ سال اخیر در استان بیداد کرده است، خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست سال ۹۶ اما آمار طلاق کاهش و ازدواج افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان کهگیلویه نیز در ابتدای این جلسه عمده مشکلات ازدواج جوانان را مسایل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و حل این مشکلات را نیازمند همه جانبه نگری دانست.

رضا نیکویی زاده جوانان را پشتوانه و سرمایه ملی کشور دانست و گفت:باتوجه به نقش مهمی که جوانان در شل گیری یک جامعه سالم وپویا دارند باید در محور توجه و رسیدگی قرار گیرند.

نیکویی زاده با بیان اینکه اگر با برنامه ریزی مناسب زمینه های فرهنگی ،اقنصادی ،ورزشی و اجتماعی را فراهم نکنیم، تصریح کرد : در صورت عدم محیا نمودن شرایط مناسب برای جوانان، مطمئنا” جوانان شاداب و بانشاطی نخواهیم داشت ودر جامعه تحولات مثبت و سازنده ای صورت نخواهد گرفت.

 

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو