خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی مطرح کرد: پوشش 50 درصدی جمعیت در سند ورزش‌های همگانی/ایجاد جاده‌های سلامت در تمام شهرستان‌های کشور

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی مطرح کرد: پوشش 50 درصدی جمعیت در سند ورزش‌های همگانی/ایجاد جاده‌های سلامت در تمام شهرستان‌های کشور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: در تمام شهرستان‌های سطح کشور جاده سلامت برای تقویت ورزش‌های همگانی ایجاد شود.

امیر مجدآرا در نشست شورای ورزش کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فدراسیون ورزش‌های همگانی سند توسعه ورزش‌های همگانی را تا سال 1404 تدوین کرده که پوشش 50 درصدی جمعیت در ورزش‌های همگانی از جمله اهداف این سند است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان کرد: تا سال گذشته 21 درصد مردم در ورزش‌های همگانی شرکت کردند، ضمن اینکه سند تحول ورزش با 7 هزار نفر ساعت کار کارشناسی در استان‌ها عملیاتی و باید در شهرستان‌ها به کار گرفته شود.

وی با اشاره به اختصاص 27 صدم درصد اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده گفت: مبلغ اختصاص یافته در حوز‌ه‌های عمرانی ورزش هزینه می‌شود.

این مسؤول با اشاره به نقش آموزش در رشد ورزش گفت: برنامه‌هایی در راستای تقویت ورزش‌های همگانی در دست است  و به عنوان رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی قول می‌دهم به عنوان یک سرباز در راستای سلامت مردم این استان از هیچ کوششی دریغ نکنم.

مجدآرا با اشاره به اختصاص مبلغ 100 میلیون تومان اعتبار از محل 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش همگانی استان گفت: این رقم در راستای تقویت ورزش‌های همگانی سال گذشته به استان اختصاص داده شد و امسال نیز مبالغی اختصاص داده می‌شود.

وی به برنامه‌های در دست اجرا برای رشد ورزش‌های همگانی اشاره کرد و گفت: احیاء ورزش در ادارات که تقریبا منسوخ شده، ایجاد جاده سلامتی در تمام شهرستان‌ها و آموزش از اقدامات در دست اجرا برای رشد ورزش‌های همگانی است.

وی با اشاره به عملیاتی شدن دو جلد کتاب سند تحول عنوان کرد: پارک‌های بانوان یکی از ضروریات برای رشد ورزش در بین بانوان است که بانوان به خصوص در مناطق محروم محدودیت‌هایی در زمینه‌های ورزشی دارند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان کرد: برنامه‌ریزی برای تربیت مربی در تمام رشته‌ها صورت گرفته که علاوه بر افزایش مربیان آموزش دیده ورزشی کارآفرینی در این بخش هم ایجاد می‌کنیم.

آخرین بروزرسانی ( دوشنبه, 10 اردیبهشت 1397 ساعت 09:14 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو