خانه اخبار ایران اخبار ورزش استاندارکهگیلویه وبویراحمد: زیرساخت های ورزش همگانی باید زودتر فراهم می شد

استاندارکهگیلویه وبویراحمد: زیرساخت های ورزش همگانی باید زودتر فراهم می شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،استاندار در نشست شورای ورزش همگانی که باحضور رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور برگزارشد بر توسعه زیر ساخت های ورزش همگانی در استان تاکید کرد .

علی محمد احمدی استاندار استان با بیان اینکه مقوله ورزش دیگر به عنوان یک سرگرمی برای پرکردن اوقات فراغت مطرح نیست اظهارداشت:امروزه ورزش دردنیا به عنوان یک صنعت مطرح شده  وکشورها سعی کرده اند تا باسرمایه گذاری زیربنایی دراین حوزه ضمن ارتقای شاخص ها یک مبنای قوی مالی  پیدا کنند که ما نیز باید تا رسیدن به این نقطه تلاش کنیم.

احمدی افزود:جامعه ما در شرایطی قرار گرفته که به نشاط وامید نیاز پیدا کرده که می توان از رهگذر ورزش همگانی وبا به کارگیری تمهیداتی مانند جاده سلامت بستری را برای این امر مهیا کرد.

وی با اشاره به اینکه باید زودتر ازاین بستر و زیرساخت های ورزش همگانی را دراستان فراهم می شد تصریح کرد:مباحث ترافیکی،کم تحرکی،سوء تغذیه  وسبک زندگی به گونه ای پیش رفته که مخرج سلامت رابالا برده است  و این امر منجربه فشار روی معیشت مردم شده است.

احمدی ادامه داد:می توان با روشهای چند منظوره ،کم خرج واصولی که  استفاده ازظرفیت ورزش های همگانی است این مسئله را مدیریت کرد.

نماینده عالی دولت دراستان گفت:آمارها نشان از افزایش نرخ پایین امید به زندگی،یاس ونا امیدی در جوانان وسایر موضوعاتی که به اختلالات روانی برمی گردند، دارند که برای رویارویی با چنین مسائلی می توان از ظرفیت حوزه ورزش بهره گرفت.

احمدی با اشاره به توسعه ورزش در بخش بانوان، ابراز داشت: یک پارک بانوان در مرکز استان فعال و یک پارک نیز در شهرستان گچساران در دست اقدام است که این پارکها نیازمند تجهیزات مناسب تری هستند.

وی اضافه کرد:درسایرشهرستانها چنین ظرفیتی وجود ندارد وباید دراین زمینه تمهیداتی ازطرف  ادارهورزش وجوانان  اندیشیده شود.استاندار عنوان کرد:درکهگیلویه وبویراحمد جوانان مستعدی وجود دارد و ورزش درشهرستانهای مختلف استان خیزبلندی داشته ولی باید برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد تا از این ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

دراین نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان سفیر ورزش‌های همگانی در استان مشخص شد.

 

 

آخرین بروزرسانی ( دوشنبه, 10 اردیبهشت 1397 ساعت 09:14 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو