خانه اخبار ایران اخبار ورزش استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: لزوم توسعه ورزش‌های همگانی در کهگیلویه و بویراحمد/پارک بانوان به تجهیزات مورد نیاز مجهز شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: لزوم توسعه ورزش‌های همگانی در کهگیلویه و بویراحمد/پارک بانوان به تجهیزات مورد نیاز مجهز شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توسعه ورزش‌های همگانی در استان تأکید کرد.

علی‌محمد احمدی در نشست شورای ورزش کهگیلویه و بویراحمد که با حضور رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد جامعه را نیازمند نشاط و امید دانست و اظهار کرد: برای انجام بسیاری از ورزش‌ها نیازمند تجهیزات خاصی هستیم اما در ورزش‌های همگانی با هزینه کمتر می‌توان امید و نشاط را به جامعه هدیه کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه باید زودتر به بحث ورزش همگانی توجه می‌شد، گفت: مخارج سلامت به شدت در حال افزایش است و کم‌تحرکی، سوء تغذیه  و سبک زندگی به گونه‌ای پیش می‌رود که هزینه‌های سلامت را افزایش داده است و همه این مخارج هم از جیب مردم پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: نباید دست روی دست بگذاریم تا بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماری‌ها افزایش پیدا کند، توسعه ورزش از جمله ورزش‌های همگانی یکی از راه‌های  سلامتی مردم است که لازم است در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج ورزش‌های همگانی رشد و توسعه یابد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با اشاره به پایین بودن شاخص امید به زندگی گفت: در گذشته شاخص امید به زندگی در همین استان کهگیلویه و بویراحمد بالا بود اما در سال‌های اخیر شاهد کاهش امید به زندگی در بین مردم هستیم که توسعه ورزش‌ها به کاهش افسردگی و افزایش امید به زندگی کمک می‌کند.

احمدی به سرمایه‌گذاری وزارت نفت در استان هم اشاره کرد و گفت: وزارت نفت قصد سرمایه‌گذاری بزرگی در پارک جنگلی یاسوج را دارد و مجتمع ورزشی و تفریحی ایجاد می‌کند که حضور ورزش و جوانان در این پروژه ضروری است.

وی در خصوص احداث جاده سلامت و پارک بانوان گفت: زیرساخت‌های پارک بانوان و جاده سلامت در استان وجود دارد و یک پارک بانوان در یاسوج وجود دارد و یک پارک بانوان در گچساران در حال احداث است که با توجه به محرومیت‌ها و نبود فرصت برای ورزش این قشر از جامعه، پارک بانوان برای تمام استان ایجاد شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پارک بانوان یاسوج علاوه بر مشکلاتی که دارد از تجهیزات لازم هم برخوردار نیست و نیازمند تجهیزات در این مکان هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای رشد و توسعه ورزش خصوصاً ورزش‌های همگانی باید ورزش و جوانان استان برنامه ارائه دهد که تاکنون در این زمینه برنامه‌ای از ورزش و جوانان ندیده‌ایم

آخرین بروزرسانی ( دوشنبه, 10 اردیبهشت 1397 ساعت 09:14 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو