خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی خبر داد:اجرای طرح کشوری سنجش قامت و اصلاح ناهنجارهای اسکلتی دختران در استان کهگیلویه وبویراحمد

علوی خبر داد:اجرای طرح کشوری سنجش قامت و اصلاح ناهنجارهای اسکلتی دختران در استان کهگیلویه وبویراحمد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومي وپایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ، سيد محمدتقي علوي مديرکل ورزش و جوانان استان كهگيلويه و بويراحمد از برگزاری طرح کشوری سنجش قامت و اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی با ورزش برای دختران ۹ تا ۱۵ سال در روستا‌های پرجمعیت استان خبرداد و گفت: این طرح در استان كهگيلويه و بويراحمد از آغاز طرح قامت سنجي در روستاهاي حاشيه نشين مراكز شهرستانهاي استان در هفته جاري خبر داد.

علوي هدف از اجرای این طرح را شناسایی ناهنجاری‌های بدنی به وجود آمده برای دختران روستایی عنوان کردوافزود:معرفی ورزش به عنوان یک اهرم که جایگزین درمان  و رفع ناهنجاری ها از دیگر اهداف این طرح است.

مديرکل ورزش و جوانان استان كهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينكه ساير هيئت ها همگام با اجراي اين نسبت به شناسايي استعدادهاي ورزشي در روستاهاي استان خبر داد و گفت: این اداره کل با همکاری هيئت پزشكي ورزشي استان با اعزام تیم های سیار به روستاها و دهستان های بزرگ استان طرح سنجش قامت و ارزیابی مشکلات قامتی را انجام می دهد .

وی گفت : طی فراخوانی از بانوان این روستاها درخواست می شود تا با مراجعه به پایگاههای سنجش سلامت زنان ، اندازه گیری های لازم برای این طرح جدید را بر روی آنها انجام دهند .

طرح ملی سنجش قامت و حرکت ویژه بانوان روستائی همزمان با ايام شعبانيه از منطقه زيلايي شهرستان بويراحمد آغاز خواهد شد تا بانوان روستاهای این استان از نظر اسکلت بدنی مورد ارزیابی قرار بگیرند .

آخرین بروزرسانی ( شنبه, 15 اردیبهشت 1397 ساعت 09:53 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو