خانه اخبار ایران اخبار ورزش کارگاه آموزشی پیشگیری کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه هیات دوومیدانی استان

کارگاه آموزشی پیشگیری کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه هیات دوومیدانی استان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی  وپایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ، کارگاه آموزشی پیشگیری کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه  اعضای هیات دوومیدانی استان برگزار شد .

کارگاه آموزشی پیشگیری کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه هیات دوومیدانی استان در یاسوج برگزار شد .

رحمت الله شاکری معاون فرهنگی و امور جوانان و مدرس این دوره ،  شناخت آسیب های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن در بین جوانان ، نوجوانان و ... برای خانواده ها مهم ارزیابی کرد و ریشه یابی برای شناخت دلائل بروز این آسیب ها در اجتماع را برای مصون ماندن از خطرات و آسیب های احتمالی ، امری ضروری دانست .

وی در تشریح ابعاد آسیب های اجتماعی به رفتارهای پرخطر اشاره کرد و افزود : خشونت و گسترش انواع آن در بین افراد جامعه ، مخاطره آمیز ترین نوع آسیب اجتماعی است که ناشی از هدف عمدی مرتکب شونده به قصد وارد ساختن آسیب و زیان جسمی یا روحی به دیگران است و بد اخلاقی ، کردار ناپسند و عمل مجرمانه فرد خاطی در این زمینه موجب بروز این شیوه مذموم در ارتباطات فردی و اجتماعی است .

شاکری بروز آسیب های اجتماعی ، اعتیاد به مواد مخدر و در مرحله اول گرایش به مصرف سیگار را دروازه ورود به صحنه انواع آسیب ها برشمرد و مراقبت خانواده ها و اولیا را از فرزندان در این زمینه خواستار شد .

وی در تبیین زمینه های خطر حاصل از مصرف مواد مخدر ، هزینه های انسانی و سرمایه های مادی در مقابله با این بلای خانمانسوز را برای کشور بسیار بالا دانست  و افزود :این برنامه با همکاری سازمان های مردم نهاد برگزار شد .

شاکری از برگزاری جشن نیمه شعبان و هفته جوان در دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه خبر داد و تصریح کرد :

این جشن با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه برگزارشد  و در پایان به نفرات شرکت کننده جوایزی اهدا شد.

وی  اظهار داشت: هدف جشن‌های نیمه‌شعبان را ترویج فرهنگ مهدویت، انتظار و معرفی سبک زندگی و سیره امام زمان (ع) ذکر کرد .

شاکری با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ مهدویت، یکی از سنگرهایی است که می‌تواند در جوانان اعتقاد و اخلاق ایجاد کند تصریح کرد: جوانان باید به‌طور صحیح و اصولی فرهنگ مهدویت را بشناسد و عقیده به مهدویت و امامت به‌خوبی به نسل جوان آموزش داده شود.

وی بابیان اینکه باید مباحث مهدویت را عمیقاً ترویج و نشر دهیم افزود: با ترویج فرهنگ مهدوی عشق به امام زمان (عج) در جوانان گسترش می‌یابد.

در این برنامه اجرای موسیقی مولود خوانی مسابقه اهدا جوایز و شام برگزار شد

این جشن با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و سازمان های مردم نهاد آوای امید جوانان و دلهای پاک دنا و دانشکده فنی و حرفه ای برگزاری شد.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو