خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: اختصاص 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات2درصد نفت برای زیرساخت‌های ورزشی گچساران

علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: اختصاص 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات2درصد نفت برای زیرساخت‌های ورزشی گچساران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 150 میلیارد ریال در سال جاری از محل اعتبارات 2 درصد نفت برای زیرساخت‌های ورزشی مناطق مختلف گچساران در نظر گرفته شده که با جذب این میزان اعتبار، تحولات چشمگیری در بخش ورزش این شهرستان ایجاد خواهد داد.

سیدمحمدتقی علوی با بیان این خبر گفت: 83 طرح ورزشی در مناطق مختلف این استان در دست اجراست که به صورت میانگین 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: 417 میلیارد ریال در سال 95 به طرح های ورزشی این استان اختصاص یافت که از این میزان 300 میلیارد ریال از محل 2 درصد نفت، 47 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی بوده است.

علوی افزود: تاکنون 15 درصد از اعتبارات استانی، 10 درصد از اعتبارات ملی و تمام اعتبارات 2 درصد نفت جذب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 150 میلیارد ریال در سال جاری از محل اعتبارات 2 درصد نفت برای زیرساخت‌های ورزشی مناطق مختلف گچساران در نظر گرفته شده که با جذب این میزان اعتبار، تحولات چشمگیری در بخش ورزش این شهرستان ایجاد خواهد داد.

علوی تصریح کرد: 18 طرح ورزشی با بیش از 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات 2 درصد نفت در سال 94 و 95 در گچساران به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه ایجاد فضاهای ورزشی سرپوشیده و روباز در این شهرستان اجرا شد.

علوی تصریح کرد: در سال گذشته تعداد ورزشکاران سازمان یافته این استان کاهش یافت که این امر از سوی کارشناسان ورزشی در دست بررسی است.

گفتنی است سرانه ورزشی این استان با زمین‌های خاکی بیش از 1.2 مترمربع است.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو