خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : توجه به اصل آموزش در هیات های استانی و شهرستانی

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : توجه به اصل آموزش در هیات های استانی و شهرستانی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در جلسه هیات زورخانه ای و پهلوانی استان بر توجه به اصل آموزش در هیات های استانی و شهرستانی تاکید و از حمایت اداره کل از ورزش زورخانه ای و پهلوانی خبر داد.

جلسه هیات زورخانه ای و پهلوانی با مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد .

در این نشست که در محل اداره کل ورزش و جوانان و با حضور علوی مدیر کل ،جمیاری رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای و اعضای هیات استان و شهرستانها برگزار شد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن تشکر از تلاش های رئیس و اعضای این هیات ،بر توجه به اصل آموزش تاکید کرد.

سید محمد تقی علوی ،ورزش  زورخانه ای را رشته ای آمیخته با فرهنگ و آداب مردم ذکر کرد و خواستار استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این رشته ورزشی شد .

علوی از آینده درخشان و رو به رشد هیات  پهلوانی و زورخانه ای با توجه به مدیریت رئیس جدید این هیات خبر داد و خواستار استفاده از تجربیات مربیان و داوران دیگر استانهای کشور شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تعلیم و تربیت مرشد در این رشته را مهم وضروری برشمرد و خواستار برگزاری دوره های مرشدی  با حضور اساتید فدراسیون در تمامی شهرستانهای استان شد.

این مقام مسئول برگزاری مراسمات پهلوانی و  زورخانه ای در مدارس را یکی از راههای جذب نونهالان و نوجوانان به این رشته دانست و خواستار فرهنگ سازی ،حضور رسانه ها و مطبوعات و تبلیغات در جهت جذب احاد مردم به این رشته فرهنگی و مذهبی شد .

جمیاری رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان از حمایت های مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه بویراحمد در رشد و شکوفایی و خارج شدن این رشته از رکود تقدیر و تمجید کرد و ضمن معرفی اعضای هیات ،نبود مرشد در زورخان ها را مهمترین مشکل هیات های زورخانه ای شهرستانها برشمرد .

رئیس هیات پهلوانی استان از فعالیت پنج زورخانه در شهرهای یاسوج ،گچساران ،دهدشت ،سی سخت و بهمئی و  برگزاری مسابقات قرآن و اذان ورزشکاران این رشته بصورت استانی و اعزام نفرات برتر به مسابقات کشوری در تیرماه خبر داد.

جمیاری از ثبت ورزشکاران این هیات در سامانه رسمی فدراسیون و استفاده از تجربیات کارکنان  دستگاههای اجرایی استان در این هیات خبر داد  و راه اندازی سایت خبری این هیات را از مهمترین کاری رسانه ای هیات پهلوانی و زورخانه ای ذکر کرد.

وی از بازدید زورخانه های شهرستانهای استان  و برگزاری مسابقات جام رمضان در ایام پر فیض و فضیلت رمضان خبر داد و خواستار حمایت همه جانبه از رشته فرهنگی و مذهبی پهلوانی و زورخانه ای شد .

رحیمی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویراحمد از نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تجهیز ات برای این هیات خبر داد و از امادگی اداره ورزش و جوانان شهرستان بویراحمد در رفع مشکلات این هیات خبر داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بویراحمد ،ترویج فرهنگ  پهلوانی و منشا پهلوانی در این رشته را مهم و ضروری دانست و از اختصاص 22 دست لباس ویژه ورزشکاران این هیات خبر داد.

در این نشست دوساعته اعضای هیات استان و شهرستانها به تشریح برنامه ها ، عملکردها و راههای توسعه و ترویج این رشته در بین احاد مردم پرداختند که توسط مدیر کل و رئیس هیات استان توضیحات لازم ارائه شد .

 

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو