خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با خانواده مرحوم حسن باشت باوی پدر بوکس کشور دیدار کرد

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با خانواده مرحوم حسن باشت باوی پدر بوکس کشور دیدار کرد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان بهمراه جمعی ازمسئولین شهرستان گچساران و روسای هیات های شهرستان و استان با حضور در منزل  مرحوم حسن باشتی پدر بوکس کشور با آنها دیدار کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ‌به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گچساران ،روسای هیات های شهرستان گچساران و جمعی از روسای هیات های استانی  با حضور در شهرستان گچساران با خانواده مرحوم حسن باشتی پدر بوکس ایران و  مربی تیم های ملی بوکس کشور دیدار کردند.

سید محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان در این نشست، حسن باشت باوی را از سرمایه‌ های ورزش استان کهگیلویه وبویراحمد و بوکس کشور دانست وبرای روح بلند این عزیز سفر کرده علو درجات را مسئلت کرد.

مرحوم حسن باشت باوی پدر بوکس ایران، متولد 1306 ،ورزش بوکس را در سال 1323از آبادان شروع کرد و بعنوان بوکسور در سال 1328به مقام نایب قهرمانی کشور رسید.

مرحوم باشت باوی توانست افتخارات متعدی را با پیراهن تیم ملی کسب کرد و طی سالهای 1351-1354بعنوان سرمربی تیم ملی بوکس کشور توانست تیم ملی بوکس کشور را در بازیهای آسیایی 1974تهران به مقام قهرمانی برساند.

این پیشکسوت بوکس استان و کشور روز 18اردیبهشت ماه 1397 بدلیل سکته قلبی در سن 91 سالی دیده از جهان فرو بست .

در مراسم تشیع و تدفین این پیشکسوت و اسطوره ورزش کهگیلویه وبویراحمد و کشور که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان ،ریاست فدراسیون بوکس کشور و جمعی زیادی از مردم گچساران و جامعه ورزش این شهرستان برگزار شد ،پیکر مرحوم حسن باشت باوی در مرقد امامزاده محمد گچساران بخاک سپرده شد.

روحش شاد / یادش گرامی و جاوادنه

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو