خانه اخبار ایران اخبار ورزش به مناسبت هفته تربیت بدنی: جشنواره بازی های بومی ، محلی در روستای باگ از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا برگزار شد

به مناسبت هفته تربیت بدنی: جشنواره بازی های بومی ، محلی در روستای باگ از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ، به مناسبت هفته تربیت بدنیجشنواره بازی های بومی ، محلی در روستای باگ از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا برگزار شد.

مهدی نظری  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دنا در حاشیه برگزاری این بازی ها اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش بازی های بومی ومحلی انتقال آیین و سنتی است که از گذشتگان و نیاکان به ما رسیده و ما نیز باید به نسل جوان منتقل کنیم.

وی افزود: بازیهای بومی محلی نقش مهمی در ایجاد نشاط و تندرستی جامعه خصوصا در بین نوجوانان و جوانان دارد.

نظری تاکید کرد: در حاشیه برگزاری این همایش، عرضه غذاهای سنتی و محلی روستای باگ نیز دایر شد. وی اظهار کرد: هر چه قدر در زمینه احیای آیین، آداب و رسوم گذشتگان برنامه های متنوعی اجرا شود در نتیجه با توجه به شرایط جامعه امروزی خانواده های از آسیب های اجتماعی در امان خواهند ماند.

به گفته وی، از برنامه های جانبی این جشنواره مسابقه کلکله برد،دوباگونی ،تیروکمان ،چوب کشی ، الختر دربین دختران و پسران برگزارشد . وی اضافه کرد : هیات ورزش بومی ومحلی، بازی بومی – محلی خود را اجرا ودر پایان هدایایی به شرکت کنندگان اهدا شد‌.

وی ادامه داد: از برنامه های جالب این همایش استقبال افراد مسن، پدربزرگ و مادربزرگ ها ازاین برنامه بود که شور و نشاط خاصی به آن داده بود. مهدی نظری در پایان از حضور و استقبال پر شور مردم روستای باگ ، مسئولان و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان وشهرستان در این همایش قدردانی کرد.

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو