خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی خبر داد: 23طرح ورزشی در گچساران در دست اجراست

علوی خبر داد: 23طرح ورزشی در گچساران در دست اجراست

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۳ طرح ورزشی در مناطق مختلف گچساران با اعتباری بیش از ۲۱۰ میلیاردو ۲۰۳ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و اهدایی وزارت نفت در دست اجراست.

سید محمدتقی علوی در نشست بررسی طرح های عمرانی گچساران اظهار داشت: از این تعداد ۱۴ طرح از محل اعتبارات استانی و ۹ مورد از اعتبارات اهدایی وزارت نفت اجرا می شود.
وی ابراز کرد: ساخت پارک نفت با ۳۵ میلیارد ریال، کمک به مجموعه استخر ورزشی بانوان با ۴۰ میلیارد ریال، کمک به احداث زمین چمن مصنوعی در روستاهای پاکوه، جهاد آباد، پشه‌کان، چهار بیشه، به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال، احداث سالن ورزشی چند منظوره در روستاهای اسلام آباد با ۱۰ میلیارد اعتبار و ساخت سالن ورزشی روستاهای سرآب‌ننیز و ناصر آباد با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از مهمترین طرح های اهدایی وزارت نفت در گچساران است.

علوی میزان اعتبار اهدایی وزارت نفت به طرح های ورزشی گچساران را ۱۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۳۲ میلیاردو ۷۶۰ میلیون ریال تخصیص داده شده است.

وی تصریح کرد: این طرح های ورزشی با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۷۱ درصد در دست اجراست.

علوی به طرح های استانی در دست اجرا در گچساران اشاره کرد و گفت: هم اکنون تکمیل سالن ورزشی آب شیرین با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، ساخت مجموعه ورزشی چند منظوره پیشنهادی کارتینگ وموتور سواری و اتومبیل رانی با ۳ میلیارد ریال اعتبار ، تکمیل پروژه‌های زمین‌های چمن مصنوعی در سطح شهرستان با ۷ میلیارد ریال، ساخت زمین‌های چمن مصنوعی در سطح شهرستان گچساران با ۱۶ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال و تکمیل مجموعه ورزشی تختی گچساران با ۸ میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال اعتبار در دست اجراست.

علوی ادامه داد: همچنین سالن ورزشی باباکلان با پنج میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال، تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی گچساران با ۱۴ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال، تکمیل و تجهیز مجموعه ورزشی شهید بشارت با چهار میلیارد ریال، تکمیل مجموعه ورزشی شماره ۴ و ۳ با ۱۰ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال و ساخت خوابگاه ورزشی از محل اعتبارات استانی در حال اجراست.

مدیرکل اداره ورزش وجوانان کهگیلویه و بویراحمد میزان اعتبار اختصاصی به طرح های استانی ورزش گچساران را ۸۵ میلیاردو ۲۰۳ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان ۴۰ میلیاردو ۵۱۸ میلیون ریال تاکنون تخصیص داده شده است.

۲۷طرح ورزشی در دولت یازدهم در شهرستان های گچساران و باشت بهره برداری شده است.

هم‌اکنون ۱۰ سالن ورزشی با زیربنای بیش از ۱۲ هزار مترمربع و ۲ استخر شنا به مساحت سه هزار مترمربع در این شهرستان وجود دارد.

شهرستان گچساران با ۲۰ تیم در لیگ های مختلف کشور قطب اصلی ورزش کهگیلویه و بویراحمد است.

۱۵هزار ورزشکار ساماندهی شده در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۶۵ نفر زن هستند.

۳۶هیات ورزشی فعال در شهرستان گچساران وجود دارد.

 
 

 

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو