خانه اخبار ایران اخبار ورزش سرپرست فدراسیون هاکی: مقام چهارم ایران در رنکینگ جهانی هاکی داخل سالن

سرپرست فدراسیون هاکی: مقام چهارم ایران در رنکینگ جهانی هاکی داخل سالن

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،سرپرست فدراسیون هاکی گفت: در هاکی داخل سالن در رنکینگ جهانی مقام چهارم را به خود اختصاص داده‌ایم.

حسن اباذری سرپرست فدراسیون هاکی در نشست با  مدیر کل ورزش و جوانان استان و اعضای هیات هاکی و پیشکسوتان هاکی کهگیلویه و بویراحمد در محل ادار‌ه‌کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه استان  کهگیلویه وبویراحمد مهد هاکی و استاد نورالله گرانی‌پور پدر هاکی ایران است اظهار کرد: مرحوم بهرام شفیع نیز حق بزرگی بر گردن هاکی ایران دارد.

وی با تسلیت درگذشت بهرام شفیع به همه اهالی ورزش به خصوص هاکی افزود: با مرحوم شفیع ارتباط و دوستی 16 ساله داشتیم و در یک سال اخیر نیز با یکدیگر در یک محل همسایه بودیم.

سرپرست فدراسیون هاکی ادامه داد: بهرام شفیع در فدراسیون هاکی هیچگاه موضوع رئیسی و مرئوسی در دستور کار نداشت و رابطه‌ها در فدراسیون با بودن زنده‌یاد شفیع ارتباط پدری و فرزندی بود.

وی به برخی خدمات بهرام شفیع در دوره ریاست فدراسیون هاکی اشاره کرد و گفت: به حق بهرام شفیع موجب معرفی هاکی داخل سالن ایران به جهان شد چرا که تا پیش از آن آرزو داشتیم از تیمی مانند روسیه بیش از 10 گل نخوریم اما در این دوره و به همت شفیع بود که تیم‌هایی مانند روسیه را با اختلاف و اقتدار شکست می‌دهیم.

این مسؤول به برخی اقدامات در دوره کنونی در فدراسیون هاکی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های ما این بود که المپیاد هاکی با بهترین کیفیت در کشور برگزار شود و مبالغ خوبی هم برای برگزاری آن در نظر گرفته شد.

اباذری گفت: بعد از انتصاب ما به عنوان سرپرست هیات هاکی، اولین اقدام برقراری ارتباط با پیشکسوتان هاکی بود تا بتوانیم از این سرمایه به خوبی برای تعالی هاکی در کشور استفاده کنیم.

سرپرست فدراسیون هاکی به پخش مستقیم مسابقات هاکی و تمام 60 مسابقه المپیاد آقایان اشاره کرد و گفت: برنامه این است که به دلیل معذوراتی که در پخش تلویزیونی است، مسابقات به صورت لایو زنده پخش شود و برای این کار همه هزینه‌ها را پرداخت خواهیم کرد تا هاکی وارد رسانه شود.

اباذری به نشست پیش از برگزاری لیگ برتر هاکی هم اشاره کرد و گفت: هر چند مشکلات مالی داریم اما دستور داده‌ایم که برای مسابقات ورودی گرفته نشود و حتی هزینه تغذیه مسابقات را هم تقبل کرده‌ایم.

وی از دیگر برنامه‌های فدراسیون هاکی را اعزام پیشکسوتان به مسابقات جهانی پیشکسوتان ذکر کرد و گفت: تیم ملی بانوان را ظرف دو ماه آینده به ترکیه اعزام می‌کنیم و به دنبال برگزاری اردوهای مشارکتی با سایر کشورها هستیم.

اباذری از دعوت رئیس فدراسیون جهانی هاکی برای حضور در ایران خبر داد و گفت: رئیس آسیایی هاکی نیز هفته آینده به ایران سفر خواهد کرد و تخصیص یک چمن آبی‌رنگ به مبلغ 7 میلیارد تومان را از سوی آن‌ها خواهیم داشت.

وی از راه‌اندازی همه رده‌های تیم ملی هاکی خبر داد و گفت: به همین منظور تعداد 24 مربی را به کار خواهیم گرفت.

سرپرست فدراسیون هاکی در ادامه با بیان این که در رنکینگ بین‌المللی در هاکی روی چمن جایگاه خوبی نداریم خاطرنشان کرد: اما در هاکی داخل سالن در رنکینگ جهانی مقام چهارم را به خود اختصاص داده‌ایم.

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو