خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : تاریخ نشانگر اهمیت ورزش تیر و کمان در ایران متمدن است

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : تاریخ نشانگر اهمیت ورزش تیر و کمان در ایران متمدن است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت : تاریخ نشانگر اهمیت ورزش تیر و کمان در ایران متمدن است.

سید محمد تقی علوی با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان بیان داشت : با اشاره به حدیٍثی از پیامبر اسلام که می فرماید« هرکس تیراندازی بداند و آن را ترک کند یکی از نعمت های خداوند را ترک کرده است »افزود:این ورزش و هنرمقدس ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی ما دارد.

وی تاریخ ایران مملو از رشادت زنان و مردان این سرزمین دانست و گفت:درآثار حماسی شاعران و کتب و منابع معتبر تاریخی درشرح رزم آوری پهلوانان این سرزمین هموراه تیرو کمان وجود داشته است.

علوی درادامه به وضعیت نظام تعلیم و آموزش در ایران باستان اشاره کرد و افزود:این مورخ مشهور یونانی معتقد است که «ایرانیان از ۵ سالگی تا ۲۰ سالگی سه چیز می آموختند: سوارکاری، تیراندازی و راستگویی.»

وی اینگونه مستندات تاریخی را نشانه هایی از ریشه دار بودن ورزش تیراندازی با کمان درکشورمان دانست و افزود:اکنون این ورزش یک ورزش المپیکی است و برای عقب نماندن از قافله پرسرعت دنیا در این ورزش باید برنامه ریزی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان درعین حال این ورزش را یک ورزش پرجاذبه درحوزه ورزش های همگانی دانست وافزود: تیراندازی با کمان ورزشی است کم خطر، سرگرمی مفید برای همه سنین و آسان جهت یادگیری .

وی  با بیان اینکه درطول چند دهه گذشته کمانداران استان  به حق خود نرسیده اند افزود: تمام تلاش اداره کل بر این است که مشکلات را از سر راه هیات های ورزشی بردارد و روند پیشرفت ورزش کهگیلویه وبویراحمد را تسهیل کرده و سرعت بخشد.

مدیر ارشد ورزش و جوانان از ظرفیت و پتانسیل خوب ورزشکاران این رشته در استان خبر داد و اظهار امیداری کرد با حمایت همه مسئولین و تلاش ورزشکاران و اعضای این هیات شاهد شکوفایی و ارتقای این رشته در استان و کشور خواهیم بود.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو