خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد : یکی از شاخص‌های ارزیابی ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد : یکی از شاخص‌های ارزیابی ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی  ملت‌ها موفقیت‌های ورزشی است.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت افزود: ورزش بانوان در کسب موفقیت ها و به دست آوردن شاخص های مرتبط با آن نقش انکار ناپذیری دارد.

وی توسعه همه جانبه را شرط بقای یک جامعه دانست و با اشاره به نقش تأثیرگذار زنان درامر افزود: امروز قهرمانانی همچون  طاهره آذر پیوند،شبنم بهشت ،  نجمه عبدالله پور،ویدا پیره ،مهناز آشتیانی ،صونا بیداد و ..... با کسب موفقیت های ورزشی نام استان را پررنگ تر در کشور مطرح می‌کند.

علوی جامعه توسعه یافته را پویا و بالنده دانست و گفت: انگیزه پیشرفت در چنین جامعه ای باعث می‌شود ضرب آهنگ توسعه با سرعت و شتاب هر چه بیشتری طی طریق کند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان  افزود: قطعا جا ماندن از این قافله با هزینه های سنگین و هنگفتی همراه خواهد بود.

وی در ادامه نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه بانوان را نگاهی توسعه مدار دانست و افزود: بی شک نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه بانوان زمینه ساز ارتقای ورزش بانوان استان شده است.

مدیر ارشد ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به فعال بودن صدها  مکان  ورزشی در استان ، حجم ساخت و ساز های ورزشی در چند سال گذشته را  خوب و قابل قبول توصیف کرد  و گفت :بر اساس سیاست های وزارت ورزش و جوانان می بایستی 30  درصد از امکانات و اعتبارات ادارات ورزش و جوانان و هیات های ورزشی به حوزه بانوان اختصاص داده شود.

وی ساخت مکان ورزشی اختصاصی بانوان در هر کدام از شهرستان های استان را یکی دیگر از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد و خطاب به مدیران  ورزش استان و هیات های استانی و شهرستانی گفت :می‌توان با توسعه نرم افزاری ورزش و با توجه به ورزش همگانی اقدام به استعداد یابی درحوزه قهرمانی کرد.

علوی  در ادامه صحبت هایش توجه به نسل جوان را یکی از اولویت‌های جامعه دانست و با اشاره به هجمه های موجود در حوزه فرهنگی گفت: امروز معنای جنگ خروج گلوله از لوله تفنگ و پرتاب موشک نیست، بلکه گاهی جنگ اقتصادی و گاهی فرهنگی است.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد توجه به نیازها ،اولویت ها و مطالبات جوانان را یکی از راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست که به اعتقاد وی امروز جامعه ما در حوزه فرهنگ با آن دست در گریبان است.

علوی در بخش پایانی صحبت‌هایش به برگزاری المپیاد ورزشی استعداد های برتر کشور و میزبانی استان در رشته هاکی دختران  این المپیاد اشاره کرد و با تاکید بر لزوم بسیج تمام امکانات منابع برای میزبانی باشکوه این مسابقات گفت: به دلیل برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان برای حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۲ جوانان این مسابقات برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو