خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی خبر داد :برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی تضمین کننده آینده ورزش قهرمانی کشور است

علوی خبر داد :برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی تضمین کننده آینده ورزش قهرمانی کشور است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت :برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی تضمین کننده آینده ورزش قهرمانی کشور است.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان بیان داشت :برگزاری المپیاد  استعدادهای برتر ورزشی تضمین کننده آینده ورزش قهرمانی کشور است.

علوی بیان داشت : این المپیاد با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی، جهت پشتوانه سازی تیم های ملی دررقابت های آسیایی ،جهانی و المپیک 2020 و 2022 جوانان انجام می گیرد.

وی بابیان اینکه نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور با شعار ورزش، دوستی و آینده ای بهتردر سطح استان ها در قالب 29 رشته دختران و 39 رشته پسران در رده های سنی 12 تا 15 سال از سی آبان در سراسر ایران آغاز شده و تا نهم آذر امسال ادامه خواهد داشت افزود:استان کهگیلویه وبویراحمد در رشته هاکی دختران میزبان است و در رشته های مختلف به این رقابت ها اعزام خواهد کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ورزش بانوان را یکی از مهم ترین حوزه های فعالیت وزارت ورزش و جوانان و به تبع آن ادارات کل استان هادانست و افزود:پس از پیروزی انقلاب اسلامی بانوان ورزشکارکشورمان هویت خود را بازیافتند و محدودیت و مقررات جهانی حاکم بررشته های مختلف نیز نتوانست مانع از افتخار آفرینی آنها با حفظ حجاب و ارزش های آنها در رقابت های مختلف شود.

وی  با بیان اینکه بر اساس آمار موجود،تمام سرمایه ملی ورزش بانوان کشور قبل از انقلاب ۹ مربی ،فعالیت تنها هفت رشته ورزشی ودراختیار داشتن تنها یک مجموعه ورزشی متعلق به زنان بودافزود: پس از پیروزی انقلاب و در زمان کنونی بیش از 40رشته ورزشی فعال در حوزه زنان وجود دارد و بیش از 40 هزار مربی و ۱۶ هزار داور زن در کشور فعالیت می‌کنند و بیش از 40مجموعه ورزشی مختص زنان است.

وی حضور حضوربانوان ورزشکارکشورمان ،با پوشش اسلامی درمسابقات مختلف آسیایی ،جهانی و المپیک را عاملی برای ترغیب دیگر کشورهای مسلمان برای اعزام ورزشکاران بانوی خود با پوشش اسلامی دانست و افزود:امروز می توانیم با غروراعلام کنیم که ورزشکاران زن ایرانی الگوی زنان ورزشکار دیگر کشورهای اسلامی محسوب می شوند.

مدیرارشد ورزش و جوانان استان به سخنان رئیس جمهور در خصوص ورزش بانوان اشاره کرد و افزود:دکتر روحانی در دیدار بااهالی ورزش گفت: « وقتی یکی از بانوان قهرمان کشورمان با حجاب در سکوی جهانی قرار می‌گیرد، باعث افتخار مضاعف است، ضمن اینکه از جمله اتهاماتی که به دروغ مطرح می کنند این است که اسلام ضد زن است و فرصت حضور زنان در جامعه را فراهم نمی کند و بین زن و مرد تبعیض قائل است، این در حالی است که هیچ آیین و مکتبی مانند اسلام به زیبایی، جایگاه و شأن بانوان را بالا نبرده است.»

علوی  ابراز امیدواری کرد تا با به نتیجه رسیدن برنامه های وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش بانوان همواره شاهد حضور بانوان ورزشکار در رشته های مختلف و در میادین بزرگ بین المللی به عنوان سفیرانی پرافتخار برای انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی ملت بزرگ ایران باشیم.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو