خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس فدراسیون سوارکاری کشور در یاسوج : رشته سوارکاری نیازمند حمایت های جدی تر دولت است

رئیس فدراسیون سوارکاری کشور در یاسوج : رشته سوارکاری نیازمند حمایت های جدی تر دولت است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری گفت: این رشته ورزشی نیازمند کمک ها و حمایت های جدی تر دولت است و انتظار می رود که همپای دیگر رشته ها مورد توجه قرار گیرد.

مسعود خلیلی در نشست مجمع انتخابات هیأت سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بخش عمده ای از امکانات و زیرساخت های رشته ورزشی سوارکاری در کشور فرسوده شده که نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: 430 باشگاه سوارکاری با حدود 22 هزار رأس اسب در کشور وجود دارد که عمده این باشگاه ها از سوی بخش خصوصی اداره می شوند.

رئیس فدراسیون سوارکاری بیان کرد: پرورش اسب اشتغالزا، درآمدزا و اقتصاد محور است و تعداد قابل توجهی از خانواده ها در کشور با آن امرار معاش می کنند.

خلیلی عنوان کرد: استفاده از حمل و نقل ریلی به منظور انتقال اسب ها برای شرکت در رقابت هایی که در نقاط مختلف کشور برگزار می شوند با جدیت در دستور کار فدراسیون سوارکاری است.

وی ابراز داشت: این روش دارای مزایای متعددی شامل ارزان بودن، سهولت و ایمنی نسبت به خودروهای حمل اسب بوده و پیگیری های لازم نیز برای تحقق آن در حال انجام است.

خلیلی گفت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه آموزش مربیان و داوران سوارکاری نسبت به دیگر استان های کشور عقب است و باید تلاش و اقدام بیشتری در این راستا شود.

وی اظهار داشت: ورزش سوارکاری کهگیلویه و بویراحمد تا حد امکان از سوی این فدراسیون حمایت می شود و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو