خانه اخبار ایران اخبار ورزش درخشش کشتی گیران فرنگی کار نونهال کهگیلویه و بویراحمد در رقابت های المپیاد نخبگان

درخشش کشتی گیران فرنگی کار نونهال کهگیلویه و بویراحمد در رقابت های المپیاد نخبگان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اد اره کل ورز ش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،کشتی گیران فرنگی کار نونهال کهگیلویه و بویراحمد در رقابت های المپیاد نخبگان کشتی کشور با یک طلا و دو نقره خوش درخشیدند.

مسابقات کشتی فرنگی المپیاد کشوری استعدادهای برتر با حضور 302 کشتی گیر فرنگی کار از 29 استان کشور از تاریخ 7 لغایت 9 آذر ماه در سالن 2500 نفری شهیدین قاسمی شهر بیرجند خراسان جنوبی برگزار شد وتیم خوزستان با 180 امتیاز قهرمان این دوره از رقابت ها شد.

تیم کشتی کهگیلویه و بویراحمد با 9 کشتی گیر در این مسابقات حضور داشت ، موفق به کسب یک مدال طلا و دو نقره این رقابتها شد و مقام  ششم تیمی این مسابقات را کسب کرد.

در این مسابقات و در وزن 57 کیلوگرم محمد رضا رضاپورفتح به مربیگری مهدی مهاجر و عبدی نسب از گچساران موفق شد با غلبه بر کشتی گیران قم،خوزستان،خراسان رضوی و قزوین به فینال مسابقات برسد. رضاپور فتح در حالی که 7 بر 4 از حریف گیلانی خود جلو بود در 10 ثانیه به پایان مسابقه گرفتار یک فن 4 امتیازی حریف شد و با نتیجه 8بر 7 مغلوب این حریف شد و به مقام دوم قناعت کرد.

در وزن 62 کیلوگرم فا ضل دهبان نژادیان به مربیگری چیره نژاد از بهمئی با غلبه بر کشتی گیرانی از کرمان ،مرکزی ،مازندران و زنجان به فینال مسابقات رسید و در فینال رو در روی  کشتی گیر خوزستان قرار گرفت.دهبانژادیان در فینال درهمان ثانیه های ابتدائی کشتی ، 5 امتیاز از حریف خود عقب افتاد و به رغم تلاشهای فراوان در پایان با نتیجه 7 بر 2 مغلوب شد و به مقام دوم رسید.

امیر حسین محمدی  کشتی گیر100 کیلوگرم یاسوجی با مربیگری روح اله نظری دیگرکشتی گیر دلاور استان بود که در دور اول استراحت داشت و در دورهای بعد با قدرت تمام از سد کشتی گیران گلستان ،مازندران و تهران گذشت و به فینال این مسابقات رسید.محمدی در فینال با کشتی گیری از قم روبرو شد و در حالی که در تایم اول 3 بر یک از حریف خود عقب بود با رشادت تمام حریف خود را در خاک نشاند و در همان خاک ضربه فنی کرد و موفق شد مقام اول و مدال طلای سنگین ترین وزن این مسابقات را به اردوی تیم کشتی کهگیلویه و بویراحمد اهدا کند.

از نکات قابل توجه در توزیع مدال ها ،حضور ر جاوید شهردار قبلی شهر یاسوج و شهر دار شهر بیرجند بود.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو