خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس فدراسیون شطرنج کشور در یاسوج خبر داد: تبه جهانی شطرنج ایران 26 پله ارتقا یافت

رئیس فدراسیون شطرنج کشور در یاسوج خبر داد: تبه جهانی شطرنج ایران 26 پله ارتقا یافت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،رئیس فدراسیون شطرنج گفت: رتبه جهانی شطرنج ایران در سه سال اخیر با ارتقای 26 پله ای از 51 به 25 رسید.

مهرداد پهلوان زاده در نشست مجمع انتخابات هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: شطرنج کشور در چند سال گذشته رشد سریع و فزاینده ای داشته و تعدادی از شطرنج بازان مرد و زن ایران نیز در سطح بین المللی مطرح هستند.
وی با اشاره به اینکه افق درخشانی پیش روی شطرنج کشور است، افزود: عمده ترین دلایل پیشرفت روزافزون این رشته ورزشی در ایران شامل توجه مطلوب مسئولان و استقبال چشمگیر مردم از آن است.
رئیس فدراسیون شطرنج بیان کرد: هم اینک مشخصات و سوابق ورزشی 30 هزار شطرنج باز ایران در فدراسیون جهانی ثبت شده و دارای شناسه هستند.
پهلوان زاده عنوان کرد: حدود سه هزار داور و افزون بر سه هزار مربی شطرنج هم اینک در کشور فعالیت می کنند.
وی ابراز داشت: شطرنج کهگیلویه و بویراحمد از دیگر استان های کشور عقب است و نیاز به همدلی بیشتر و کار فشرده تر دارد.
رئیس فدراسیون شطرنج گفت: لیگ شطرنج کهگیلویه و بویراحمد هر چه زودتر راه اندازی شود زیرا در ارتقای جایگاه این رشته ورزشی در استان مؤثر خواهد بود.
پهلوان زاده اظهار داشت: علاوه بر این باید رقابت های سالانه شطرنج با حضور استان های مختلف کشور و به منظور تبادل تجربیات نیز در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.
وی افزود: مسئولان فدراسیون شطرنج برای تأمین امکانات و زیرساخت های مورد نیاز این رشته ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد آمادگی دارند.

آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه, 14 آذر 1397 ساعت 13:35 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو