خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : دستگاه های اجرایی موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان می باشند

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : دستگاه های اجرایی موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان می باشند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت : دستگاه های اجرایی موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل ستاد ساماندهی امور جوانان استان هستند.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت:  تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظف به پاسخگویی در خصوص مسائل مرتبط با جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان استان می باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان  با اشاره به هدف گذاری اداره کل ورزش و جوانان جهت فعال کردن سازمان های مردم نهاد جوان در استان گفت: محور راه اندازی این سازمان های مردم نهاد اشتغال و کارآفرینی، فعالیت های اجتماعی و برنامه ریزی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی و...است.

علوی  نتیجه فرصت دادن به جوانان را ایجاد پویایی و نشاط در جامعه عنوان کرد و افزود: به دلیل اثر بخشی نشاط و شادی، با نشاط بودن نسل جوان می تواند عامل موثری برای بیشتر شدن پیوندهای این نسل با محیط و جامعه پیرامون خود باشد.

مدیر ارشد ورزش کهگیلویه وبویراحمد ، رسیدن به چنین نقطه ای را پیش نیاز گرایش و آمادگی نسل جوان برای بروز استعداد و خلاقیت و همچنین خدمت و تلاش بیشتر در راستای دستیابی به رفاه و توسعه همه جانبه در امور مختلف ارزیابی کرد و گفت: هر کدام از سازمان های مردم نهاد جوان می‌توانند منادی شادی و نشاط در جامعه و امید به فردایی بهتر برای نسل جوان جامعه ما باشد.

وی شادی و نشاط را نوعی سرمایه اجتماعی در جامعه دانست و بروز آن را در نسل جوان عامل مهم بالندگی کشور در حوزه های مختلف عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بایدقبول کنیم که جوانان به شادی و نشاط گرایش بیشتری دارند افزود: تنها با تخلیه درست انرژی این نسل است که می‌توان به حضور جوانانی سرزنده، پویا، خلاق و فعال در جامعه امیدوار بود.

این مقام مسئول در ورزش کهگیلویه، میزان امید به دستیابی به هدف را یکی از دلایل اصلی ایجاد نشاط و شادی در نسل جوان دانست و گفت: اگر ما بتوانیم امید به کامیابی در جوانان را افزایش دهیم و زمینه مرتفع سازی دغدغه‌های آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال فراهم سازیم آنگاه ضمن برخورداری از جامعه ای با نشاط و پویا این جامعه را در در مسیر توسعه فراگیر قرار داده ایم.

علوی نشاط و امید به زندگی را عاملی برای بروز استعداد و بالندگی در میان جوانان دانست و گفت: استفاده از راهکارهایی نظیر حذف مطلق گرایی ، آموختن مهارتهای همدلی و ارتباط با دیگران، تقویت اعتماد به نفس، نترسیدن از انتقاد و... می‌تواند نسل جوان را به نسلی شاد و پر نشاط و امیدوار به آینده تبدیل کند.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به نگاه ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان به مسائل مربوط به جوانان و توسعه سازمان های مردم نهاد جوان افزود: علی رغم تمام نقدهایی که به ادغام دو حوزه جوانان و ورزش وارد است، اداره کل ورزش و جوانان استان در چند سال اخیر نگاه عدالت محوری را به این دو مقوله داشته است.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو