خانه اخبار ایران اخبار ورزش در آئینی و در گچساران : از بانوان هندبالیست تیم ملی در مسابقات آسیایی تجلیل شد

در آئینی و در گچساران : از بانوان هندبالیست تیم ملی در مسابقات آسیایی تجلیل شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،در مراسمی در شهر گچساران  با حضور مسئولین و مردم ورزش دوست گچساران از صونا بیداد و ستاره رحمانیان بازیکنان گچسارانی عضو تیم ملی هندبال ایران در رقابت های قهرمانی هندبال آسیا تجلیل شد .

مراسم استقبال از این دو بانوی ورزشکار درمجموعه ورزشی تختی سالن شهیدابوالقاسم ورزشی شهر دوگنبدان برگزار شد.

هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی هندبال بانوان آسیا با قهرمانی کره و نایب قهرمانی ژاپن به پایان رسید و تیم ملی هندبال بانوان ایران ششم شد.

هفدهمین دوره از رقابت‌های قهرمانی بانوان آسیا  از ۹ آذرماه به میزبانی کوماموتو ژاپن در دو گروه برگزار شد و تیم ملی هندبال بانوان ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها در گروه اول با ژاپن، قزاقستان، استرالیا و نیوزلند همگروه بود که مقابل ژاپن، استرالیا و قزاقستان شکست خورد و برابر نیوزلند به برتری رسید و در رده چهارم گروه اول قرار گرفت.

در دور دوم این رقابت‌ها نیز مقابل هنگ کنگ به برتری رسید و در دیدار پایانی مقابل استرالیا بازی را واگذار کرد و در رده ششم این مسابقات قرار گرفت.

* رده‌بندی تیم‌ها در پایان هفدهمین دوره از ارقابت‌های قهرمانی بانوان آسیا ۲۰۱۸به شرح زیر است:

۱- کره‌جنوبی

۲- ژاپن

۳- چین

۴- قزاقستان

۵- استرالیا

۶- ایران

۷- هنگ کنگ

۸- هند

۹- سنگاپور

۱۰- نیوزلند

صونا بیداد، ستاره رحمانیان،نرگس شیخی، هانیه لک، آرزو محمدی، فاطمه خلیلی، فاطمه موسوی، مهسا یزدانی، شیدا فلاحی، ساناز رجبی، مینا وطن‌پرست،  زهرا فقیهی، مرضیه افشاری، حدیث نوروزی، راضیه جانباز، شقایق باپیری، مژگان قهرمانی، نیوشا مرادبخش ۱۸ بازیکنی بودند که در ترکیب تیم ملی هندبال بانوان ایران در هفدهمین دوره از رقابت‌های قهرمانی بانوان آسیا  قرار داشتند.

نشیمن شافعیان و مرضیه یوسف مربیگری این تیم را برعهده داشتند و عزت الله رزمگر به عنوان مشاور فنی، طاهره مبری به عنوان سرپرست و مربی بدنساز و اکرم حبیب لو به عنوان فیزیوتراپ این تیم را همراهی کردند.

گفتنی است صونا بیداد هندبالیست باشگاه نفت و گاز گچساران در سیزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر بانوان با به ثمر رساندن ۹۷ گل به عنوان بهترین گلزن از سوی کمیته برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بانوان کشور معرفی شد.

همچنین در این آیین از عباس رضا زاده سرمربی و برخی از بازیکنان تیم هندبال دانشگاه آزاد گچساران که در مسابقات دانشگاههای آزاد کشور به مقام قهرمانی دست یافت تقدیر شد.

در این مراسم ، مسعود ظفری شهردار دوگنبدان، مسلم کرمی عضو شورای شهر دوگنبدان، سعید پایاب رئیس هندبال شهرستان گچساران، یعقوب شکوهی رئیس هیات هندبال نفت و گاز گچساران،امید افشاری نژاد رئیس شبکه دامپزشکی گچساران ،فریدون عبدالخانی رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران، کورش حسنی  رئیس اداره امور کتابخانه‌های گچساران،محمد شهبازی سرپرست اداره آموزش و پرورش گچساران،ابوالحسن غلامی و مجید راستی پور فعالین حوزه ورزش حضور داشتند.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد حدود هشت هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته‌های مختلف دارد.

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو