خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد : نقش شورا و شهرداری درتوسعه ورزش غیرقابل انکار است

مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد : نقش شورا و شهرداری درتوسعه ورزش غیرقابل انکار است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان بر نقش مهم شورای اسلامی و شهرداری در توسعه ورزش شهرها  تأکید کردو گفت : تاثیر گذاری این نقش غیر قابل انکار است.

سید محمد تقی علوی افزود: محدود کردن توسعه نرم افزاری و سخت افزاری ورزش در چارچوب وظایف وزارت ورزش و جوانان نگاهی تک بعدی و محدود است.

وی، ورزش همگانی را موثرترین حق اجتماعی یک شهروند در مسیر برخورداری از یک زندگی سالم و بانشاط دانست و افزود: یکی از دستگاههایی که می تواند در نشاط  و شادی احاد مردم  نقش مهمی را ایفا کند شهرداری است.

علوی با اشاره به تغییر نگاه شهروندان به شهرداری ها افزود: با گسترده شدن روزافزون خدمات شهرداری ها بعید می‌دانم شهروندان خدمات شهرداری را تنها به آسفالت کردن معابر و جمع آوری زباله ها محدود بدانند.

مدیر ارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به دغدغه شهردار و نمایندگان مردم در شورای اسلامی در خصوص بحث سلامت جسم وروح شهروندان گفت: گستردگی وظایف و خدمات در مدیریت شهری باعث نشده تا شورا و شهرداری از توجه به ورزش و تندرستی شهروندان غافل شوند.

این مقام مسئول در عین حال خواستار تعیین ساز و کاری قانونی برای ورود شهرداری به حوزه ورزش قهرمانی شد و افزود: در برخی از شهرهای کشور شهرداری با ورود به این حوزه منشا اتفاقات بسیار خوبی در شهرها شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به برنامه‌های شهردار اشاره کرد و افزود: ورزش یکی از ارکان اصلی مدیریت شهر بر اساس دیدگاه انسان محوری است.

وی نادیده گرفتن انسان در معادلات شهری را خطایی بزرگ در مدیریت شهری دانست و گفت: اعتقاد داریم با افزایش سطح تعاملات و هم پوشانی بین شورای اسلامی شهر با مجموعه ورزش و جوانان بسیاری از دغدغه های موجود نظیر استاندارد سازی اماکن ورزشی احداث شده توسط شهرداری نیز مرتفع خواهد شد.

علوی در پایان از حمایت های شهردار و اعضای شورای شهر ها در توسعه زیر ساختهای ورزش قهرمانی و همگانی تقدیر کرد .

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو