خانه اخبار ایران اخبار ورزش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه خبر داد: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه خبر داد: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد و به نقل از روابط عمومی اد اره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه ،اندیک مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه گفت :

چهارمین جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان کهگیلویه در سال 1397در سالن فرمانداری شهرستان کهگیلویه با حضور نیکبخت فرماندار شهرستان، شاکری معاون اداره کل ورزش و جوانان استان و اعضای این ستاد برگزار شد .

نیکویی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه و دبیر ستاد ساماندهی در این نشست از احداث خانه جوان در دهدشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان خبر داد و عنوان کرد: خانه جوان با پیشرفت 50 درصدی در حال ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان بهمن ماه تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی، با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان به تنهایی عهده‌دار ساماندهی امور جوانان نیست، تصریح کرد: سازمان‌های متعددی متولی این امر هستند و باید همکاری داشته باشند.

شهریار جمالی نماینده جوانان شهرستان به مشکلات و موانع جوانان برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی اشاره و اظهار کرد: پرونده سازی های طاقت فرسا ،پاسکاری جوانان بین ادارات برای استعلام تسهیلات یک وام 15 میلیونی، مطالبه 20 درصد مبلغ کل تسهیلات از جوانان به عنوان آورده ی شخصی که در توان آنان نیست تنها بخشی از این موانع است.

شهریار جمالی ادامه داد: هزینه ثبت سازمان های مردم نهاد برای جوانان زیاد است که که با توجه اهمیت سمن ها در توسعه فرهنگ و حل معضلات اجتماعی در کنار دولت، انتظار می رود در این زمینه نیز توجه کافی صورت گیرد و روند اخذ مجوز تسهیل شود.

جمالی هم چنین در خصوص هزینه مسکن، پارک های علم و فناوری، رویدادهای شاخر هفته که بهstartup week end  معروف هستند، حجره های خالی  اداره تعاون  واقع در گاراژ قلعه رئیسی، ساختمان شیشه ای معروف شهرداری جهت تحویل به جوانان برای برگزاری گفتگوها و بالابردن امید اجتماعی و...در حضور فرماندار سخن گفت.

فرماندار  شهرستان با اشاره به گستردگی آسیب های اجتماعی و معضلات زنجیره ای ناشی از این آسیب ها اظهار کرد: همه نهادها و ادارات باید دست به دست هم دهند تا با این معضلات مبارزه کنیم ،با یک نهاد کاری پیش نمی رود و در این راستا انجام فعالیت های فرهنگی و آگاهی بخشی ضروری است چرا که مبارزه زمان بر است، اگر امروز شروع به فعالیت می کنیم حداقل باید 6 ماه آینده تغییراتی جزئی احساس شود و نباید در ابتدای کار دلسرد شد.

جعفر نیکبخت در خصوص افزایش نشاط اجتماعی نیز عنوان کرد: برای ایجاد شادی و نشاط در شهرستان نیاز به همت همگانی است که در این میان جوانان باید در جهت فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ تلاش کنند چرا که مطمئن باشید تا زمانیکه فرهنگ  نادرست عوض نشود شادی و نشاطی نخواهد آمد لذا باید به فرهنگ بیشتر پرداخت.

نیکبخت با بیان اینکه بیکاری از دیگر معضلات جوانان است که تنها مختص شهرستان نیست و توجه به بخش خصوصی در زمینه اشتغال موثر است، تصریح کرد: دولت با ارائه تسهیلات اشتغالزایی زمینه‌هایی را برای اشتغال فراهم کرده است که جوانان باید استفاده کنند.

وی در پاسخ به مطالبه جوانان حاضر در نشست گفت: علت تاخیر و سخت گیری بانک ها در خصوص وام های اشتغال زایی را با مدیران بانک ها در میان می گذارم، راهکارها را بررسی می کنم تا وام ها سریعتر به دست متقاضی برسد، همچنین علت حضور کم مدیران بانک ها در جلسات نیز نیاز به پیگیری دارد.

نماینده عالی دولت در کهگیلویه افزود:آسیب های اجتماعی گسترده هستند و نیاز هست در هر جلسه ای به یک تا دو موضوع بیشتر پرداخته نشود و آسیبهای اجتماعی اولویت بندی شوند و اقدامات براساس اولیت بندی ها باشد، تاکنون جلسات خروجی خوبی نداشته اند.

فرماندار کهگیلویه در پاسخ مطالبه دیگر جوانان حاضر در جلسه بیان کرد:بازدید از سازمانهای مردم نهاد را در دستور کار قرار می دهیم تا هم مشکلات آن را رصدکنیم و هم توانایی آن ها در خصوص همکاری و رفع معضلات جامعه در کنار دولت را ببینیم.

رحمت الله  شاکری معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان از تجهیز خانه های ورزش روستای در روستاهای پرخطر در شهرستان کهگیلویه خبر داد و عنوان کرد که تجهیز روستاها به خانه ورزش را ادامه خواهیم داد. شاکری از برگزاری کارگاه های قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج در استان و کارگاه های با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان خبر داد.

در این جلسه اعضای ستاد ساماندهی به بیان دیدگاه های خود پرداختند که توضیحات لازم ارایه شد .

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو