خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی :ورزش همگانی به عامل اساسی درتامین سلامتی وایجاد نشاط در جامعه تبدیل شود

علوی :ورزش همگانی به عامل اساسی درتامین سلامتی وایجاد نشاط در جامعه تبدیل شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت :ورزش همگانی به عامل اساسی درتامین سلامتی وایجاد نشاط در جامعه تبدیل شود.

سید محمد تقی علوی هیات  همگانی استان یکی از مهمترین هیات های استانی دانست و افزود: به منظور فراهم ساختن امکانات و بستر مناسب جهت ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان و همچنین بالا بردن سطح مهارت های ورزشی ،باید تمام انجمن های این هیات بابرنامه ریزی دقیق واردفازعملیاتی شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه شعار فدراسیون ورزش های همگانی کشورمان ورزش برای همه است ، باید برنامه ریزی ها برمبنای نزدیک کردن مردم به ورزش باشد.

علوی خواستارافزایش سطح آگاهی مردم به امر ورزش، ایجاد انگیزه از طریق برگزاری جشنواره ها، مسابقات، سمینارها، کنگره ها و برگزاری کلاس های آموزشی، تهیه تجهیزات مورد نیاز رشته های مختلف درحوزه همگانی توسط هیات ورزش های همگانی استان و شهرستانها شد و گفت:می بایست با ایجاد تعامل با دیگر هیات های ورزشی ،کمیته همگانی تمامی رشته ها درسطح شهرستان فعال شوند.

وی هیات ورزش های همگانی را متولی گسترش فعالیت های ورزشی مردمی در سطح شهرستانها دانست و افزود: درمیان انجمن های این هیات برخی رشته ها به شدت مورد استقبال نسل جوان قرارگرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد وجود این جاذبه را یک اتفاق مثبت برای هدایت جوانان به سمت ورزش ارزیابی کرد و گفت:امروزوجود نسبت معکوس بین گرایش به سمت ورزش و بروز آسیب های اجتماعی در جامعه یک حقیقت اثبات شده است.

مدیر ارشد ورزش و جوانان استان  با بیان اینکه جامعه شناسان بر این باورند که ساخت ورزشگاه‌های عمومی ، توجه به ورزش مدارس، تسهیل برای دسترسی مردم به ورزش و... عواملی هستند که درکشورهای توسعه یافته نظیر ژاپن ازآنها به عنوان عامل مهم کاهش دهنده ناهنجاری های اجتماعی یاد می شود افزود: اگر بپذیریم که بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی به دلیل بیماری های روحی و روانی و معضلات اجتماعی که افراد با آنها درگیر هستندایجاد می شود، می توان گفت با ورزش کردن می توانیم راه کوتاه و موثری را برای مقابله با این بحران در پیش بگیریم.

آخرین بروزرسانی ( سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 11:13 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو