خانه اخبار ایران اخبار ورزش غلامپور رئیس هیات پزشکی ورزشی استان خبر داد: افزایش بیمه شدگان ورزشی در استان در سال جاری / فاز دوم طرح قامت سنجی بانوان برگزار می شود

غلامپور رئیس هیات پزشکی ورزشی استان خبر داد: افزایش بیمه شدگان ورزشی در استان در سال جاری / فاز دوم طرح قامت سنجی بانوان برگزار می شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،اسحاق غلامپور رئیس هیات پزشکی ورزشی استان در جلسه شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد از افزایش تعداد بیمه شدگان ورزشی استان در سال جاری خبر داد و بیان داشت :فاز دوم طرح قامت سنجی زنان روستایی در بهمن ماه برگزار می شود.

اسحاق غلامپور رئیس هیات پزشکی ورزشی کهگیلویه بویراحمد بهمراه دبیر هیات استان و رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان بویراحمد بعنوان مهمان در نشست شورای معاونین ورزش استان که به ریاست علوی مدیر کل و با حضور معاونین و اعضای این شورا برگزار شد حضور یافتند و به تشریح برنامه ها ،عملکرد ها و مشکلات این هیات پرداختند.

غلامپور در این نشست ضمن تشکر از توجه و حمایت علوی مدیر کل در جهت ارتقای زیر ساخت ها و تجهیزات  این هیات تقدیر و کمک و پشتیبانی هیات استانی را مهمترین برنامه ها هیات استان برشمرد.

رئیس هیات پزشکی استان ،پوشش درمانی مصدومین صدمات ورزشی ،بیمه نمودن ورزشکار و انجام تعهدات این هیات طبق تعرفه فدراسیون پزشکی ورزشی را از اهم برنامه این هیات ذکر و اظهار داشت :مصدومین ورزشی 3 برابر از سایر بیمه های کشوری خرامت دریافت می کنند.

این مقام مسئول از توسعه زیر ساخت های کلینگ پزشکی ورزشی این هیات با حمایت علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان خبر داد و از راه اندازی و توسعه دستگاه های فیزتراپی وتوان بخشی در این مرکز خبر داد.

غلامپور از معرفی ورزشکاران مصدوم استان به فدراسیون پزشکی ورزشی کشور در عمل های فوق تخصصی ،دیسک های کمر،زانو و .... خبر داد و ضمن تشکر از باشگاههای که در ارتقای سرانه بیمه ورزشکاران با این هیات همکاری دارند ،از سرکشی و نظارت بیشتر بازرسان اداره کل و این هیات از باشگاهها و هیات های استانی خبر داد و خواستار برخورد قانونی با باشگاههای متخلف شد  .

رئیس هیات پزشکی استان از پوشش مسابقات شهرستانی ،استانی و کشوری هیات ها و برگزاری ایستگاههای سلامت در مسابقات و همایش های پیاده روی خانواده خبر  داد و بیان داشت:در این ایستگاهها کنترل فشار خون ،قند خون و سایر خدمات توسط پزشکان این هیات ارایه می شود.

وی از اجرای فاز دوم طرح قامت سنجی زنان روستایی در دهه فجر امسال همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان خبر داد و برگزاری کلاسها و کارگاههای تغذیه ورزشی ،روان شناسی ورزشی و سرکشی از قهرمانان و ورزشکاران مصدوم را یکی از برنامه ها و اولویت های این هیات برشمرد .

غلامپور از خرید و اهدای یک دستگاه ویلچر برقی به یکی از مصدومین ورزشی استان در شهرستا ن بویراحمد خبر داد و تصریح کرد :گردهمایی و مراسم تجلیل از باشگاهها و هیات های برتر استان در حوزه پزشکی ورزشی در دهه فجر برگزار و از مدیران و روسای هیات های استانی که در افزایش بیمه شدگان ورزشی با این هیات همکاری داشته تقدیر  تجلیل خواهد شد .

رئیس هیات پزشکی استان به ارایه آمار و عملکرد این هیات در سال 96 و 97 اشاره و از ارایه خدمات به مصدومین ورزشی ،اعزام 18 نفر از مصدومین ورزشی به فدراسیون در سال 1396 و 160 نفر در سال 1397 ،ارایه خدمات فیزیو پراپی 315 ساعت خبر داد و افزود:تعداد بیمه شدگان ورزشی در سال 1396 ،تعداد 14600 نفر بوده که این تعداد در 9 ماهه سال جاری تاکنون 21000نفر بوده که در مقایسه با سال گذشته رشد چشمگیری داشته است .

آرش بهرامی رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان بویراحمد در این نشست به تشریح دستاوردهای فاز یک طرح قامت سنجی بانوان روستایی در استان اشاره و از برگزاری فاز دوم این طرح در دهه فجر خبر داد و از حمایت و پیگیرهای علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان و هیات روستایی عشایری استان تقدیر کرد.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو