خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی : انتقال فرهنگ پهلوانی به نسل جوان ضروری است

علوی : انتقال فرهنگ پهلوانی به نسل جوان ضروری است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان  استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت : انتقال فرهنگ پهلوانی به نسل جوان ضروری است و می بایست با برنامه ریزی و فرهنگ سازی در جهت این امر مهم گام برداشته شود.

سید محمد تقی علوی مدیر ورزش وجوانان استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر گفت: انتقال فرهنگ پهلوانی به نسل جوان ضروری است تا بدین وسیله شاهد پرورش روح جوانمردی درسطح اقشار مختلف جامعه باشیم.
علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان اظهار داشت: برای انتقال فرهنگ پهلوانی از نسلی به نسل دیگر باید آموزش های لازم به خصوص درمیان نونهالان و نوجوانان داده شود تا بدین وسیله نسلی با اخلاق تربیت شود.
وی تاکید کرد: بحث فرهنگ پهلوانی ریشه در اعتقادات ملی و مذهبی مردم ایران اسلامی دارد از این رو باید بیش از پیش ترویج شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: اخلاق در ورزش پهلوانی با پرورش صفات شایسته ای مانند ایثار و از خودگذشتگی در ورزشکاران نهادینه می شود.
وی  افزود: ترویج ورزش‌های پهلوانی و خصوصیت‌های آن در جامعه ورزش سبب می‌شود حواشی ورزش در رشته‌های مختلف کاهش یابد و ورزشکارانی با اخلاق تربیت شوند.
وی سپس به فعال بودن 5 زورخانه در استان اشاره کرد و ابراز داشت: هم اکنون هشت زورخانه دراستان کهگیلویه وبویراحمد فعال است  امیدوارم با حمایت مسئولین استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شاهد احداث زورخانه در بخشها و شهرستان ها باشیم .  
مدیرکل ورزش و جوانان تصریح کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد و شهرستان بویراحمد با توجه به رشد و پتانسیل مطلوب  در زمینه ورزش پهلوانی ، نیازمند احداث زورخانه ای جدید دارد و  در این راستا برنامه ریزی خوبی انجام شده است که امیدوارم با حمایت مسئولین استانی شاهد تحقق این مهم باشیم.

مدیر ارشد ورزش و جوانان استان در پایان اظهار داشت :اقدامات و برنامه ریزی خوب و مطلوب در هیات پهلوانی و زورخانه ای استان در حال انجام است و  به سهم خود از زحمات و برنامه ریزی رئیس و اعضای  هیات پهلوانی و زورخانه ای استان که در جهت ارتقا و رشد فرهنگی این رشته تلاش می کنند تقدیر می کنم .

آخرین بروزرسانی ( شنبه, 04 اسفند 1397 ساعت 15:18 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو