خانه اخبار ایران اخبار ورزش پیام نوروزی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد بمناسبت سال جدید 1398

پیام نوروزی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد بمناسبت سال جدید 1398

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد در پیامی ،فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت .

متن پیام «علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد » به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال»

و بر آمد بهاری دیگر مست و زیبا و فریبا، چون دوست

سبدی پیدا کن، پر کن از سوسن و سنبل که نکوست

همره باد بهاری بفرست: پیک نوروزی و شادی بر دوست!

بار دیگر تقویم قصه هستی ورق خورد و بهار با تمام رمز و رموز و زیبایی هایش با ترنمی غمگنانه در فقدان گل یاس بوستانِ محمدی (ص) با قامتی خجسته و سبزپوش فرا رسید.

فصل دوستی با دست های گرم شقایق و پیوند با دلهای لایق در حالی فرا رسیده است که هر غنچه و شکوفه اش پیراهنی ازمعاد بر تن کرده و منادی بینندگان به حرکت و برکت و جوشش بیشتر است و چه زیبا گفته است پیامبر رحمت و مهربان که «اذا رأیتم الربیع فاکثروا ذکرالنشور».

نـوروز، بهار طبیعت و جشن شکوهمـند ایران باستان و گــویای پیـشینه ی تابناک میهن ما و جلوه ای مهم از فرهنگ غنی این مرز و بوم است.

نوروز، تجدید خاطــره بزرگ خویشاوندی انسان با طبیعت است که گذشت سال هــای دراز نه تنها از شکوهمندی سنّتهای آن نکاسته بلکه روشنگر این واقعیت بوده که بزرگ داشت نوروز و گرامی داشتن سنت های آن با احساس و اندیشه ایرانی، پیوندی ناگسستنی یافته است.

جهان امروز در عطش تعامل و دستیابی به صلح و دوستی است. نوروز به عنوان یکی از عناصر فرهنگ ایرانی، کینه، نفرت و دشمنی را نفی و تعامل، مهر، دوستی و صلح را ارج نهاده و آن را پاس می دارد، نوروز ایرانی در دنیای پرازخشونت و افراطی گری امروز انسان را به اعتدال، مهر، محبت و صلح و دوستی که از آموزه های اسلام و توصیه های پیامبر اکرم (ص) می باشد فرا می خواند.

خداوندا،در این روزهای سال ،دل مردمان این سرزمین را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو ده که هر کجا تردیدی هست ایمان هر کجا زخمی هست مرهم هر کجا نومیدی هست امیدو هر کجا نفرتی هست عشق جای آنرا فرا گیرد،آمین.

و اینک  فصل بهار که فصل اعتدال است وجلوه جمال و جولان جلال، از همراهی و مساعدت  همکاران محترم در اداره کل ورزش و جوانان استان ،روساء و نایب رئیسان هیات های استانی و شهرستانی صمیمانه قدر دانی و تشکر نموده و  سال نو را که طبق فرمایش مقام معظم رهبری به نام "سال رونق تولید" نامگذاری شده را  تبریک عرض می نمایم وآرزوی سالی توام با بهروزی و توفیق برای همه عزیزان  از درگاه ایزد منان آرزودارم.

 

سید محمد تقی علوی

مدیر کل ورزش و جوانان استان

 

آخرین بروزرسانی ( دوشنبه, 05 فروردین 1398 ساعت 12:07 )  

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو