خانه اخبار ایران اخبار ورزش طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال کشور : مربیان خوب بسکتبال پایه نداریم/ترکیه هم سر بسکتبال ما ناز می‌کند/ مجبوریم سمت اروپایی‌ها برویم

طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال کشور : مربیان خوب بسکتبال پایه نداریم/ترکیه هم سر بسکتبال ما ناز می‌کند/ مجبوریم سمت اروپایی‌ها برویم

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،رامین احمدی طباطبایی در مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از مشکلاتی که در پیش پای بسکتبال کشور قرار دارد اظهار کرد: یکی از مشکلات مربوط به استان‌های کوچک و حتی خود تهران است که قانون همه یا هیچ حکمفرماست به این صورت که اگر فردی با ما همکاری نمی‌کند علیه ماست و نقطه نظرات آن‌ها شنیده نمی‌شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: در این یک سال و اندی که در فدراسیون هستم مشکلات زیادی وجود داشت و مشکل اصلی که داریم وقتی ما و سایر آسیایی‌ها را با غیر آسیایی‌ها در بسکتبال مقایسه کنیم حرفی برای گفتن نداریم.

این مسؤول گفت: آسیایی‌ها چندین سال است که در بسکتبال درجا می‌زنند و در استفاده از تاکتیک‌های فردی و تیمی دچار نقاط ضعف زیادی هستیم و به همین خاطر تیم‌هایی که از آسیا به مسابقات جهانی و المپیک می‌روند همیشه آخر هستند و جز 6 تا 8 تای دنیا نیستند.

وی بسکتبال ایران و آسیا را نیازمند تحول دانست و گفت: به همین خاطر درخواست تیم‌های آسیایی برای مسابقات دوستانه را رد کردیم و با تیم‌های اروپایی مثل یونان و روسیه و پرتقال دیدار تدارکاتی برگزار می‌کنیم که البته آن‌ها خودشان پیشنهاد داده‌‌اند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه باید خودمان را با بسکتبال اروپا وفق دهیم افزود: دانش مربیان بسیار مهم است و تا دانش خوب نداشته باشیم بازیکن خوب نمی‌توان پرورش داد برای همین پویا تاجیک را به مجارستان فرستادیم تا در دوره چند ماهه‌ای شرکت کند و بقیه را نیز برای دوره‌های چند ماهه به کشورهای اروپایی می‌فرستیم.

طباطبایی با بیان این که کانون‌های بسکتبال در سراسر کشور باید از فدراسیون مجوز داشته باشند و در غیر این صورت هرگز اجازه فعالیت به آن‌ها داده نمی‌شود افزود: اجازه نمی‌دهیم به اسم استعدادیابی و با نام خانه و پایگاه و کانون بدون مجوز فعالیت کنند و به همین خاطر دستورالعمل آن روی سایت فدراسیون قرار داده شده است.

وی با بیان این که با چنین پایه‌هایی فاصله زیادی  با استرالیا و نیوزلند در آینده خواهیم داشت افزود: باید تحول خود را در بسکتبال آغاز کنیم و این الزام نیز هست که از اروپایی‌ها برای توسعه بسکتبال کشور استفاده کنیم و در تغییر و تحولاتی که خواهیم داشت برای مثال دفاع زوم و دفاع زیر حلقه و دفاع دبل تی را ممنوع کرده‌ایم و همچنین برای مینی بسکتبال زمین را کوچک‌تر در نظر می‌گیریم و این‌ها همه معضلاتی بوده که در 20 سال گذشته وجود داشته است.

وی با بیان این که برخی کشورها مثل ترکیه این تحول را خیلی وقت پیش علی‌رغم این که از نظر پیکر و قد و قامت از آن‌ها بهتر هستیم آغاز کرده‌اند و اکنون در لیگ اروپا چندین تیم دارند خاطرنشان کرد: به همین خاطر است که حتی جواب نامه‌های ما را هم نمی‌دهند.

رئیس فدراسیون بسکتبال به برخی دلایل ایجاد کانون‌ها توسط افراد اشاره کرد و گفت: عده‌ای برای گرفتن دستمزد و درآمدزایی کانون تاسیس می‌کنند و در تابستان مدرسه راه‌اندازی می‌کنند در حالی که هیچ گونه برون‌دهی ندارند و دیگر حامد حدادی و نیکخواه بهرامی و از این دست بازیکنان در آینده نداریم.

وی با بیان اینکه 200 ساعت روی شیوه و برنامه کنونی کار کرده‌ایم افزود: باید در مسابقات مختلف شرکت کنیم و من به عنوان رئیس فدراسیون فردی مسابقه محور هستم و نتیجه آن را در مسابقات بانوان در جاکارتا دیدیم آن جا که در بازی‌های اول ترس در چهره بازیکنان دیده می‌شد اما در بازی‌های بعدی که ترس بازیکنان ریخت بازی‌های خوبی ارائه کردند.

این مسؤول با تاکید بر این که باید شیوه آموزشی را تغییر داد اظهار کرد: مربیان پایه خوبی در بسکتبال کشور نداریم و بسیاری از مربیان پایه دنبال درآمدزایی هستند و به همین خاطر مجبور به تغییر شیوه‌ها هستیم.

 

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو