خانه اخبار ایران اخبار ورزش مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : بسیج یک سرمایه بزرگ اجتماعی متعلق به مردم است

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : بسیج یک سرمایه بزرگ اجتماعی متعلق به مردم است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد با گرامیداشت سوم خرداد ،سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت :

بسیج یک سرمایه بزرگ اجتماعی متعلق به مردم است.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد  با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان افزود: بسیج یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است واین سرمایه اجتماعی برای هیچ شخص و گروهی قابل انحصار نیست.

علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا درتروریست خواندن سپاه پاسداران به عکس العمل به موقع جامعه ورزش همراه با دیگر اقشار جامعه، به این اقدام اشاره کرد و گفت:برخی قدرت های خارجی از این حقیقت غافل هستند که هروقت توطئه ای این چنینی طراحی می شود مردم ما منسجم تر از قبل می شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به شکل گیری هسته اصلی بسیج در روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب گفت:هیچ کس فراموش نمی کند که بسیج به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی به دور از هیاهو و ادعا در بسیاری از بزنگاه های تاریخی وارد عمل شد و خدمات بزرگی را برای کشور انجام داد.

علوی با تاکید بر لزوم اتحاد همه گروه ها افزود: اگر آینده کشور و جوانمان برایمان مهم است،باید به اتحاد فکر کنیم نه منافع فردی و گروهی.

مدیر ارشد ورزش کهگیلویه وبویراحمد افزود:نباید فراموش کنیم که همه ما برای یک هدف یعنی سربلندی کشورمان کارمی کنیم.

وی با انتقاد از نگاه منفعلانه ای که به بهانه های واهی خدمت رسانی به مردم را با سرعت کمی انجام می دهد افزود:برای کار کردن در این مملکت فقط اراده لازم است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش مساجد در پیوند دادن نسل جوان با آموزه های فرهنگی و دینی اشاره کرد و افزود:اداره کل ورزش و جوانان آمادگی همکاری های گسترده با مساجد خصوصا مساجد واقع در محلات آسیب پذیر را در حوزه های فرهنگی و ورزشی دارد.

علوی با تاکید بر لزوم نقش جوانان در جامعه، به اهمیت کارکرد مساجد در شکل گیری شخصیت جوانان اشاره کرد و افزود: تحولات روزافزون دنیای مدرن‌ و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌ سو و تربیت دینی جوانان به‌ مثابه‌ی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی اجتماعی ازسویی‌دیگر‌ اهمیت مسجد را در تربیت نسل جوان بیش‌ازپیش روشن کرده است.

وی با بیان اینکه بایدبرای جذب جوانان برنامه داشت افزود:متاسفانه امروز تلقی بخشی از نسل جوانان از مسجد تنها عزاداری و گریه است در صورتیکه دین اسلام بر لزوم ایجاد شادی و نشاط در جامعه تاکید فراوان دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان تصریح کرد : شادی همواره امری معنوی و واکنش توأم با رضایت انسان در مقابل اتفاقات پیرامونی است.

علوی  در پایان با تاکید بر لزوم توجه به خواست نسل جوان افزود: برخلاف ادعای برخی تفکرات که اسلام را دینی تک‌ بعدی و دارای حزن و اندوهی پیوسته می دانند، ما معتقدیم که براساس اصل اسلام، این دیدگاه اشتباه است چراکه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در مورد اینکه چگونه ساعات زندگی خود را به شادی بگذرانیم، سفارشاتی کرده‌اند.

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو