خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران خبر داد: افزایش 27 سانتی مترمربع سرانه فضای ورزشی در گچساران

رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران خبر داد: افزایش 27 سانتی مترمربع سرانه فضای ورزشی در گچساران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
افزایش 27 سانتی مترمربع سرانه فضای ورزشی در گچساران

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در گچساران 53سانتی متر مربع بود گفت: با اجرای چندین طرح ورزشی این متراژ به 80 سانتی متر مربع رسیده است.
فریدون عبدالخانی ،رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گچساران با بیان این خبر درگفتگو با پایگاه خبری ورزش استان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 77 مکان ورزشی در مناطق مختلف این شهرستان وجود دارد که از این تعداد 16 سالن چند منظوره، 30 چمن مصنوعی، یک واحد زورخانه باستانی، سه استادیوم ورزشی، پنج واحد اماکن ورزشی و یک پیست موتورسواری است.
عبدالخانی ،رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گچساران با بین اینکه 18 باشگاه ورزشی بانوان در این شهرستان وجود دارد، گفت: بیش از ۳۹ طرح ورزشی با اعتباری افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال در چند سال اخیر در این شهرستان اجرا شد.
عبدالخانی عنوان کرد: ایجاد ۲۶ زمین چمن مصنوعی در مناطق مختلف این شهرستان از جمله طرح‌هایی بوده که در این چند سال اجرا شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران با بیان اینکه از مجموع این تعداد زمین چمن مصنوعی، ۲۱ چمن از سوی وزارت نفت در مناطق کمتر توسعه یافته این شهرستان اجرا شد، گفت: سرانه فضای ورزشی این شهرستان ۵۳ سانتی متر مربع بود که با ایجادزمین‌های چمن مصنوعی این میزان با ۲۷ سانتی متر افزایش به ۸۰ سانتی متر مربع رسید.
وی ، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های تاجگردون نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان به دیگر طرح‌های اجرا شده اشاره کرد و افزود: ساخت سه سالن ورزشی، احداث خانه جوان با پیشرفت بیش از 95 درصدی، پایگاه قهرمانی، جایگاه وی. آی. پی استانی و تکمیل زمین چمن تختی از دیگر طرح‌های اجرا شده در این شهرستان است.
عبدالخانی به پروژه‌های در دست اجرا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زمین چمن روستاهای سرتیره، دیل، جهاد آباد، پشه کان و چهار بیشه با اعتباری به میزان ۲۵ میلیارد اعتبار در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه 40 هیأت ورزشی د‌‌ر شهرستان گچساران فعال است، عنوان کرد: از مجموع 40هیأت ورزشی فعال تعد‌‌اد‌‌ 23 رشته ورزشی نایب رئیس آن بانوان و تعد‌‌اد‌‌ 5 رشته ورزشی رئیس آنها بانوان هستند‌‌.

این مسوول خاطرنشان کرد‌‌: 15 هزار ورزشکار ساماند‌‌هی شد‌‌ه د‌‌ر این شهرستان وجود‌‌ د‌‌ارد‌‌ که از این تعد‌‌اد‌‌ یک هزار و ۶۵ نفر زن هستند‌‌

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو