خانه اخبار ایران اخبار ورزش روی خط ورزش شهرستان لنده : برگزاری مسابقات شطرنج جام علوی در لنده

روی خط ورزش شهرستان لنده : برگزاری مسابقات شطرنج جام علوی در لنده

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
برگزاری مسابقات شطرنج جام علوی در لنده

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ،مسابقات شطرنج جام علوی در شهرستان لنده با حضور علاقمندان به این رشته ورزشی در دو گروه آقایان و خانم ها برگزار شد.
مسابقات شطرنج جام علوی با همکاری اداره ورزش و جوانان و بنیاد علوی در شهرستان لنده خبر داد.
این مسابقات به منظور ارتقای سطح ورزش شطرنج شهرستان، ارتقای سطح هوش و خلاقیت، خصوصا نونهالان و جوانان در گروه آقایان با حضور ۲۴ شطرنجباز برگزار شد که در پایان خیر الله خنجر زاده و کوروش محمدی موفق به کسب مقام های برتر شدند.
در بخش بانوان ۱۶ شطرنجباز حضور داشتند که در پایان لیلا عزیزی و حدیث اسلام دوست به ترتیب مقامهای اول و دوم را کسب کردند.در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد .
مسابقات آزاد شهرستانی تنیس روی میز در لنده برگزار شد.
مسابقات تنیس روی میز آزاد با حضور پرشور علاقمندان این رشته ورزشی برگزار شد.
مسابقات آزاد تنیس روی میز با حضور 50 بازیکن در لنده با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیات ورزش های همگانی و حمایت بنیاد علوی برگزار شد که در پایان هانی تقوی مقام اول ، فرشاد علیارپور مقام دوم و نواب معماری مقام سوم را کسب کردند،در بخش بانوان مرادی مقام اول ، پریوش مرادی مقام دوم و محمدی به مقام سوم رسیدند.
در پایان با حمایت بنیاد علوی حامی ورزش شهرستان لنده به نفرات برتر جوایزی اهدا شد .
برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان لنده
نشست ساماندهی جوانان شهرستان لنده پس از ماه ها تعطیلی امروز و با همت اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده با موضوعات مختلف برگزارشد.
پس از چند ماه تعطیلی نشست ساماندهی جوانان شهرستان لنده به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان با حضور فرماندار، امام جمعه، ادارات و جمعی از جوانان و سازمان های مردم نهاد در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان لنده برگزارشد.
محمود فاضلی ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده با اشاره به اهمیت و نقش جوانان در جامعه گفت: اهمیت مسئله جوانان باعث شده است که این حوزه نسبت به سایر حوزه های اجتماعی مورد توجه خاص قرار گیرد و همه باید تلاش کنیم حوزه جوانان تقویت شود.
فاضلی ،رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده وی در خصوص مصوبات جلسات گذشته گفت: متاسفانه وقتی از حمایت جوانان سخن به میان می آید شاهد شعار های زیاید هستیم، ولی وقت عمل میدان چنان خالی است که به این ظرفیت ها چندان توجهی نمی شود ، به خصوص بانک ها که متاسفانه در هیچ کدام از جلسات ساماندهی حضور نمی یابند.
نعمتی معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده با اشاره به افزایش خوب آمار ازدواج گفت:تعداد ازدواج ثبت شده در سال ۹۷تعداد۱۵۶ فقره و در سال ۹۸ تا کنون ۶۲ فقره ثبت شده است.
موسوی نماینده بانک کشاورزی شهرستان لنده گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۰فقره تسهیلات ازدواج به میزان پنج میلیارد ریال پرداختی داشتیم که کمک بزرگی به جوانان بوده است.
امیر محمود بصیری فرد اشاره به خدمات کمیته امداد در حوزه جوانان گفت: تلاش های خوبی در حوزه ازدواج صورت گرفته است که تامین جهیزیه ۲۳۰ زوج درسال ۹۷ جهزیه به مبلغ سه میلیون تومان و هدیه داماد به مبلغ یک میلیون و۵۰۰هزارتومان داده شده است.
وی گفت: در سال ۹۸نیز تا کنون ۳۲مورد با تامین جهیزیه هر زوج چهارمیلیون و ۵۰۰هزارتومان تامین شده است.
سید خدادوست موسوی در خصوص اهمیت توجه به جوانان گفت: امروز جوانی یکی از بهترین فرصت های است که به نوعی فرصت و گاهاً نیز تهدید جدی محسوب می شوند که این وضعیت نیازمند ساماندهی است.
وی افزود:بحث ازدواج آسان یکی از رویکرد های است که باید در حوزه جوانان تقویت شوند چرا که آمار اشتغال و ازدواج جوانان در سال ۹۷و ۹۸ باید به طور دقیق رصد و پایش شود تا خروجی کار جهت برنامه ریزی دقیق تر نمایان شود.
فرماندار شهرستان لنده با گلایه از روند مشاوره های ارائه شده گفت: در بحث مشاوره های ازدواج و سایر موارد مشابه یا ما درست مشاوره نمی دهیم و یا چندان زوجین و جوانان به این مشاوره ها علاقه مندی نشان نمی دهند چرا که این آمار طلاق نشان دهنده این وضعیت است.
موسوی اظهارکرد: برخی از هزینه های ازدواج در ابتدای زندگی زوجین چنان کمر شکن است که ناشی از همین چشم و هم چشمی های است که در جامعه است که اگر بحث ازدواج آسان به درستی عمل کنیم شاهد کاهش این چشم و هم چشمی ها هستیم که نیازمند فرهنگ سازی است.
وی تاکیدکرد: برای بحث تهیه جهیزیه آسان باید همه مشارکت کنند و از ظرفیت بنیاد های خیریه کشوری در جهت تعالی این فرهنگ پویا در جامعه تلاش کنیم.

رئیس ستاد ساماندهی جوانان شهرستان لنده گفت: راه اندازی سمن در حوزه جوانان فرصت خوبی است تا این حوزه یعنی حوزه فعالیت های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی جوانان مورد توجه جدی قرار گیرد

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو