خانه اخبار ایران اخبار ورزش علوی خبر داد : ورزش همگانی عامل اساسی تامین سلامتی وایجاد نشاط جامعه است

علوی خبر داد : ورزش همگانی عامل اساسی تامین سلامتی وایجاد نشاط جامعه است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
ورزش همگانی عامل اساسی تامین سلامتی وایجاد نشاط جامعه است

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت :ورزش همگانی عامل اساسی تامین سلامتی وایجاد نشاط است.
سید محمد تقی علوی،مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان ،هیات ورزش های همگانی استان یکی ازمهمترین و موفق ترین هیات های استانی دانست و افزود: به منظور فراهم ساختن امکانات و بستر مناسب جهت ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان و همچنین بالا بردن سطح مهارت های ورزشی ،باید تمام انجمن های این هیات بابرنامه ریزی دقیق واردفازعملیاتی شوند.
علوی،مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه شعار فدراسیون ورزش های همگانی کشورمان ورزش برای همه است ، باید برنامه ریزی ها برمبنای نزدیک کردن مردم به ورزش باشد.
علوی،خواستارافزایش سطح آگاهی مردم به امر ورزش، ایجاد انگیزه از طریق برگزاری جشنواره ها، مسابقات، سمینارها، کنگره ها و برگزاری کلاس های آموزشی، تهیه تجهیزات مورد نیاز رشته های مختلف درحوزه همگانی توسط هیات ورزش های همگانی استان و شهرستانها شد و گفت:می بایست با ایجاد تعامل با دیگر هیات های ورزشی ،کمیته همگانی تمامی رشته ها درسطح شهرستان فعال شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،هیات ورزش های همگانی را متولی گسترش فعالیت های ورزشی مردمی در سطح شهرستانها دانست و افزود: درمیان انجمن های این هیات برخی رشته ها به شدت مورد استقبال نسل جوان قرارگرفته است.
مدیرارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد وجود این جاذبه را یک اتفاق مثبت برای هدایت جوانان به سمت ورزش ارزیابی کرد و گفت:امروزوجود نسبت معکوس بین گرایش به سمت ورزش و بروز آسیب های اجتماعی در جامعه یک حقیقت اثبات شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه جامعه شناسان بر این باورند که ساخت ورزشگاه‌های عمومی ، توجه به ورزش مدارس، تسهیل برای دسترسی مردم به ورزش و... عواملی هستند که درکشورهای توسعه یافته نظیر ژاپن ازآنها به عنوان عامل مهم کاهش دهنده ناهنجاری های اجتماعی یاد می شود افزود: اگر بپذیریم که بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی به دلیل بیماری های روحی و روانی و معضلات اجتماعی که افراد با آنها درگیر هستندایجاد می شود، می توان گفت با ورزش کردن می توانیم راه کوتاه و موثری را برای مقابله با این بحران در پیش بگیریم.
علوی در پایان ضمن تشکر از نگاه مثبت و ویژه کلانتری استاندار ،معاونین ،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ،ازمدیران دستگاه های اجرایی استان و شهرستانها خواست در جهت ارتقای ورزش کارکنان و اشاعه فرهنگ ورزش همگانی در بین احاد جامعه و خانواده ها که می تواندباعث شادابی ،شور و نشاط جامعه شود با اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات همگانی مساعدت و همکاری کنند.
 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو