خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس هیات اسکی کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: جان دوباره در کالبد اسکی کهگیلویه و بویراحمد؛ اسکی تابستانه در قاش‌مستان

رئیس هیات اسکی کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: جان دوباره در کالبد اسکی کهگیلویه و بویراحمد؛ اسکی تابستانه در قاش‌مستان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
جان دوباره در کالبد اسکی کهگیلویه و بویراحمد؛ اسکی تابستانه در قاش‌مستان

 

 

 

 

 

 

زرافشان رئیس هیات اسکی کهگیلویه و بویراحمد از اسکی تابستانه در قاش مستان دنا توسط اسکی‌بازان خبره استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل ازروابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،زرافشان رئیس هیات اسکی کهگیلویه و بویراحمد از اسکی تابستانه در قاش مستان دنا توسط اسکی‌بازان خبره استان خبر داد.
حمید زرافشان ،رئیس هیات اسکی استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان با اشاره به برنامه‌هایی که برای توسعه رشته مهیج اسکی در استان پس از انتخاب به عنوان ریاست این هیات دارد اظهار کرد: برنامه های متنوع و متعددی برای اسکی استان در نظر گرفته‌ایم و از این پس خبرهای بیشتری از اسکی کهگیلویه و بویراحمد خواهید شنید و برای تحول در اسکی آمده‌ایم.
زرافشان ،رئیس هیات اسکی استان گفت: تیمی متشکل از قهرمانان و مربیان ارزشمند به سرپرستی و راهبری غلامرضا حق بین موفق شدند با اسکی به بلندترین قله دنا و بلندترین قله استان قاش مستان به ارتفاع ۴۴۱۲ متر صعود کنند و مسیر یخچال قاش مستان بطول تقریبی ۱۲ کیلومتر را اسکی کنند.
رئیس هیات اسکی استان افزود: این اولین بار است که تیم اسکی در این فصل گرم تابستان در دنای جاودان اسکی می‌کنند.
وی افزود: تاریخچه صعود با اسکی و اسکی در دنا به سال ۷۸در قله قدویس برمی‌گردد که دو نفر اسکی باز فرانسوی و غلامرضا حق‌بین و حیدر عباسی در برنامه حضور داشتند و اسکی در قاش مستان به سال ۸۱ برمی‌گردد که اسکی بازان حیدر عباسی و غلامرضا حق بین موفق شدند برای اولین بار از گردنه و یخچال قاش مستان فرود بیایند.
زرافشان خاطرنشان کرد: فرود با اسکی از قله فنی مورگل به سال ۸۶ باز می‌گردد که عباس بشارتی، علی بشارتی به سرپرستی حق‌بین موفق شدند اولین فرود با اسکی را در مورگل ۴۴۰۰ متری رقم زنند.

وی اظهار داشت: این صعود و فرود با اسکی در دنا در تاریخ ۵ و ۶ تیرماه جاری انجام شد و افراد شرکت کننده آرش بشارتی قهرمان اسبق اسکی و از اعضا تیم ملی اسکی کشور ، آبتین بالش‌زر عضو سابق تیم ملی اسکی کشور در مسابقات آسیایی؛ عباس بشارتی مربی اسکی؛ غلامرضا حق بین نویسنده کتاب دنا مربی درجه یک کوهپیمایی کشور و مربیان با سابقه اسکی و بنیانگذار هیات اسکی استان و رئیس هیات اسبق اسکی و کوهنوردی استان و مصطفی منوچهری و وحید خادمی بودند

 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو