خانه اخبار ایران اخبار ورزش رئیس هیات کوهنوردی بویراحمد خبر داد: ثبت رکورد کوهنوردان بویراحمدی در ارتفاعات دنا

رئیس هیات کوهنوردی بویراحمد خبر داد: ثبت رکورد کوهنوردان بویراحمدی در ارتفاعات دنا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF
ثبت رکورد کوهنوردان بویراحمدی در ارتفاعات دنا

 

 

 

 

 

 

پورابراهیم رئیس هیات کوهنوردی شهرستان بویراحمد از ثبت رکورد کوهنوردان این شهرستان در ارتفاعات کوه دنا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،پورابراهیم رئیس هیات کوهنوردی شهرستان بویراحمد از ثبت رکورد کوهنوردان این شهرستان در ارتفاعات کوه دنا خبر داد.
مهدی پور ابراهیم ،رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بویراحمد با بیان این خبر گفت : رکورد پیمایش با قدم‌های سرعتی در ارتفالات دنا توسط کوهنوردان کهگیلویه و بویراحمدی شکسته شد.
پور ابراهیم ،رئیس هیات کوهنوردی شهرستان بویراحمد افزود: تیم کوهنوردی شهرستان بویراحمد با پیمایش ۱۵ ساعته ،خط الرأس شرقی دنا را با قدمهای سرعتی پیمایش کردند.
رئیس هیات کوهنوردی شهرستان بویراحمد ادامه داد: یک تیم ۵ نفره از باشگاه سلامت کوهستان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و هیات کوهنوردی شهرستان بویر احمد در یک برنامه قدرتی ، سرعتی برابر برنامه ریزی وتمرینات قبلی باشگاه اقدام به پیمایش خط راس شرقی دنا در کمتر از یک روز نمود ند. این پیمایش از گردنه بیژن تا راه دار خانه کاکان به مسافت ۴۴ کیلومتر پیمایش داشته که در زمان ۱۵ ساعت طی شده است . تیمی که موفق به شکستن رکورد شدند اعضای تیم اسکای رانینگ (دوی کوهستان) شهرستان بویراحمد بودند که با پیمایش یک روزه تحول جدید ایجاد کردند.
پور ابراهیم اظهار داشت :در هفته‌های گذشته شاهد پیمایش‌های سرعتی و رکوردهای دیگری همچون پیمایش پازن پیر در پنج ساعت توسط کارگروه دوی کوهستان بویراحمد بودیم و امیدواریم تیم اسکای رانینگ شهرستان در مسابقات کشوری مدال آورده و جایگاه برترین‌ها را به خود اختصاص دهد.
وی عنوان کرد: دوی کوهستان یکی از پرخطرترین رشته های ورزشی و سخت ترین نوع صعود می باشد که کوهنوردان با دوره های آموزشی زیر نظر مربی، قادر به فعالیتهای سنگین در ارتفاعات بالای ۳۵۰۰ متر می‌باشند.
اعضای شرکت کننده در این صعود محمد نیک مراد، یوسف کاظمی، علی داوری، حسین داوری و محمد صادق تجلی بودند.
 

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو