خانه اخبار ایران

اخبار ایران

رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی ، محلی استان خبر داد: یاسوج میزبان کلاس مربیگری و داوری بازیهای بومی و محلی است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،همت پور رئیس هیات روستایی و بازیهای بومی ،محلی  استان از برگزاری کلاس داوری و مربیگری این رشته در استان و شهر یاسوج خبر داد.

رحمان همت پور ،رئیس هیات بومی و محلی استان با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان بیان داشت:

کلاس مربیگری و داوری درجه 3 بازیهای بومی و محلی از 4لغایت 5بهمن ماه در شهر یاسوج و با حضور روساء و نایب رئیسان هیات های استانی و شهرستانی برگزار می شود.

همت پور از تدرس و مدرسی خود ،جلال ظهرابی و لیلا حاجی وند مدرسان استان در این دو کلاس خبر داد و ادامه داد:کلاس تئوری مربیگری و داوری در سالن اداره کل و سالن شهید پایدار برگزار می شود.

رئیس هیات بومی و محلی استان از تدرس 6 رشته هفت سنگ ،دوز پا ،الک دولک ،کلاس کلاس ،چوب کشی ،طناب کشی ،دارت و کمان سنتی  در این دوره خبر و اظهار امیدواری کرد شاهد حضور خوب شرکت کنندگان در این دوره ها باشیم .

 

 

در آئینی از مدال آوران کشتی استان در رقابتهای المپیاد استعدادهای درخشان تجلیل شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری  و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،در مراسمی در محل اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد  از مربیان و کشتی گیران مدال آور استان در المپیاد استعداد یابی درخشان با اهدا لوح قهرمانی و هدایایی تقدیر شد .

در این ائین که با حضور حکمتی اصل معاون توسعه ورزش ،پور محمدی سرپرست هیات کشتی استان ،گودرزی بازرسی اداره کل ،اعضای این هیات و مربیان و کشتی کیران مدال اور استان در رقابتهای کشتی المپیاد استعداد های درخشان کشور برگزار شد ،با اهدا لوح و هدایای نقدی تقدیر و تجلیل شد .

احتشام پور محمدی ، سرپرست هیات کشتی استان در این جلسه ضمن تشکر از تلاش مربیان و کشتی گیران استان در این رقابت گفت :کشتی گیران  کهگیلویه وبویراحمد دراین مسابقات که با حضور برترینها برگزار شد ،موفق به کسب سه مدال رنگارنگ شد .

پور محمدی ادامه داد:این کشتی گیران از شهرهای بویراحمد ،گچساران و بهمئی به این رقابتها اعزام شدند و موفق به کسب یک مدال طلا و دو مدال دومی شدند.

سرپرست هیات کشتی استان هدف از برگزاری این مراسم را ارج نهادن به مقام قهرمان ذکر و اظهار امیدوای کرد این قهرمانی سکوی پرتاب کشتی گیران به تیم های ملی و کسب سکوهای مسابقات قهرمانی کشور و رقابتهای بین المللی باشد .

حکمتی اصل معاون توسعه ورزش اداره کل در این مراسم از تلاش اعضای و جامعه ورزش کشتی در ارتقای سطح کشتی استان در این مسابقات تقدیر و بیان داشت :یکی از  رشته های سنگین و پر هزینه ورزش استان رشته کشتی استان است و باید با نگاه و برنامه ریزی دقیق تر در جهت ارتقای این رشته در کشور تلاش کنیم .

احمد حکمتی اصل ،قهرمانان کشتی کشور را قهرمانان آسیا  دانست و اظهار داشت :حاشیه در کشتی زیاد است و می بایست با همدلی و انسجام و تلاش اعضای هیات کشتی استان این رشته به جایگاه اصلی خود در کشور برسد .

معاون توسعه ورزش اداره کل از 46 هیات استانی و 55فدراسیون در ورزش کشور خبر داد و از تلاش سلیمانی رئیس قبلی این هیات در ارتقای این رشته در کشور تقدیر کرد .

در این مراسم از امیر حسین محمدی دارنده مدال طلا و مقام اول ،محمد رضا رضا پور دارنده مقام دوم و مدال نقره و فاضل دهبان نژادیان دارنده مقام دوم و مدال نقره رقابتهای کشتی المپیاد استعدادهای درخشان کشور که در بیرجند برگزار شد تقدیر و تجلیل شد .

 

 

رئیس هیات دوچرخه سواری استان کهگیلویه وبویراحمد : با هدف کشف نخبگان، استعداد یابی دوچرخه سواری در یاسوج برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،زارعی رئیس هیات دوچرخه سواری استان گفت :اولین دوره استعداد یابی دوچرخه سواران در شهر یاسوج با هدف کشف نخبگان این رشته در یاسوج برگزار شد.

فرج الله زارعی با بیان این خبر در گفتگو با پایگاه خبری ورزش استان گفت :با هماهنگی فدراسیون دوچرخه سواری کشور،اولین دوره استعداد یابی این رشته برگزار شد .

زارعی از برگزاری استعداد یابی دوچرخه سواران در رده های سنی 12 تا 16 سال در شهر یاسوج خبر داد و بیان داشت :در این دوره نزدیک به 150 نفر دوچرخه سوار یاسوجی حضور داشتند و طبق آیتم های فدراسیون دوچرخه سواری از شرکت کنندگان آزمون های مربوطه بعمل آمد .

رئیس هیات دوچرخه سواری استان ضمن تشکر از حمایت های مدیر کل در توسعه این رشته در استان تصریح کرد :استعداد یابی بانوان دوچرخه سوار در آینده نزدیک برگزار می شود.

آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه, 03 بهمن 1397 ساعت 13:54 )
 

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد : شعار ورزش کهگیلویه وبویراحمد در فجر چهلم ،چهل سال ورزش ، چهل سال افتخار

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت : چهل سال ورزش ، چهل سال افتخار شعار اداره کل ورزش و جوانان استان در فجر چهلم است .

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود : با توجه به نزدیک شدن به ایام الله دهه مبارک فجر و برگزاری جشن های فجر چهلم ، شعاری را که ابتدای سال جاری از طرف وزارت ورزش و جوانان با عنوان چهل سال ورزش ، چهل سال افتخار ارائه شد بطور حتم توفیقات این وزارت خانه در کشور و بخصوص استان کهگیلویه وبویراحمد بسیار کم نظیر بوده و فعالیتها و افتخارات ورزشی در دولت تدبیر و امید قابل مقایسه با هیچ دوره ای از ورزش ایران نیست .

علوی ادامه داد : در این وضعیت اقتصادی و تورم ، بیشترین اماکن ورزشی با امکانات و شرایط اجراء و یا در حال اجرا و بهره برداری می باشد که یک رکورد کم سابقه ای در این زمینه انجام گرفته است که باید از زحمات دکتر سلطانی فر بعنوان بهترین حامی در پیشرفت ورزش کشور تشکر و قدردانی کنیم .

مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه سخنانش ،رسالت اصلی این حوزه افزایش سهم ورزش دانست و با بیان این مطلب خاطرنشان کرد : تیم ملی فوتبال در رقابتهای جام جهانی و در حال حاضر جام ملتهای آسیا نمونه بارزی از این پیشرفت می باشد و در سایر رشته های ورزشی ورزشکاران درمسابقات آسیایی و پاراآسیایی در سال 97 معدل طول ورزش کشور مدال کسب کردند و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآوردند و سهم استان هم در این توفیقات مشهود بوده است که این موضوع بخوبی شعار امسال وزارت ورزش و جوانان را محقق میکند و اگر تلاشها و دوندگیهای یک تیم همراه و همدل در مجموعه ورزش و جوانان نباشد بطور یقین فتح این قله ها میسر نبود .

علوی از دست احداث بودن پنج خانه جوان در شهرهای دنا ،دهدشت ،گچساران ،باشت و بهمئی خبر داد و بیان داشت:

تا پایان سال 1397 تعدادی از خانه های جوان در این شهرستانها افتتاح خواهد شد و انشالله در تلاش هستیم تا پایان سال 98 تمام پنچ خانه جوان را افتتاح و تحویل حوزه جوانان کنیم .

مدیرارشد ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه اظهار داشت : خوشبختانه در طرح های ملی ، برنامه های فرهنگی و پژوهش اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با تلاش و همت کارکنان اداره ورزش و جوانان موفق به کسب رتبه برتر کشور شده است که در کل حاصل تلاش کلیه کارکنان ورزش و جوانان استان است .

وی از برگزاری همایشها ،مسابقات و جشنواره های فرهنگی ورزشی در دهه فجر امسال در حوزه ورزش و جوانان خبر داد و بیان داشت :برنامه های مختلف ورزشی ،فرهنگی در این ایام پیش بینی شده که می توان به برگزاری همایش پیاده روی خانواده برای اولین بار در روز 12 بهمن ماه سالروز ورود تاریخی حضرت امام(ره) از فرودگاه یاسوج تا استادیوم 15 هزار نفری شهر یاسوج که یکی از بزرگترین دستاوردههای نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهل ساله این انقلاب می باشد اشاره کرد .

علوی از افتتاح طرح های مختلف ورزشی در ایام دهه فجر در شهرها و بخش های مختلف استان خبر د اد و افزود :افتتاح چمن های مصنوعی و سالن های ورزشی با حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان و مسئولین استانی از دیگر برنامه های مهم اداره کل ورزش و جوانان استان در دهه مبارک فجر است .

 

 

دیدار علوی مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با سرپرست فدراسیون قایقرانی کشور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد و به نقل از فدراسیون قایقرانی کشور ، علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در دریاچه آزادی با احمد گواری سرپرست فدراسیون قایقرانی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که با حضور احمد دنیامالی و وحید مرادی اعضای هیات رئیسه فدراسیون و احمد گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، دو طرف در خصوص توسعه قایقرانی استان بحث و تبادل نظر کردند.
هیات قایقرانی کهکیلویه و بویراحمد چندین سال است که فعالیت های خود را گسترش داده و احداث پیست اسلالوم در این استان از اولویت برنامه های این هیات است که نیاز به حمایت مسئولین دارد.
در این جلسه سرپرست فدراسیون قایقرانی از حمایت فدراسیون از برنامه های توسعه ای قایقرانی استان خبر داد و علوی مدیرکل کهکیلویه و بویراحمد نیز آمادگی این اداره کل را در خصوص پیشبرد اهداف هیات قایقرانی با همکاری فدراسیون اعلام کرد.

 

گنجی رئیس هیات قایقرانی کهگیلویه وبویراحمد :استعدادیابی و آموزش اولویت های این هیات است /زیر ساخت های قایقراتی توسعه می بابد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد با تاکید بر کم سابقه بودن این هیات گفت: برنامه ریزی خوبی برای رشد قایقرانی استان داشتیم و سرعت پیشرفت هیات نیز رضایت بخش بوده و پیش بینی می شود برای سال های آینده آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی هم داشته باشیم.
احمد گنجی رئیس هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد با بیان این خبر در گفت و گو با پایگاه خبری ورزش و جوانان استان بیان کرد: با توجه به نو پا بودن هیات قایقرانی استان کهکیلویه و بویراحمد پیشرفت خوبی در رشد و زیرساخت ها دیده می شود و همچنین میزبانی اردوی تیم ملی اسلالوم آقایان در کارنامه هیات استان قرار گرفت و بازخورد خوبی از اولین تجربه میزبانی ملی پوشان گرفتیم و در تلاش هستیم تا با اجرایی کردن برنامه های پیش رو بتوانیم در استان شرایط خوبی ایجاد کنیم که محل بسیار مناسبی برای میزبانی های بین المللی باشد.
وی ادامه داد: آغاز فعالیت های سال 97 با برگزاری دوره مربیگری آبهای آرام بود و این دوره های آموزشی کمک بزرگی به پیشرفت و رشد قایقرانی استان کرد و با برگزاری دوره داوری و مربیگری اسلالوم در بهمن ماه، در رشته اسلالوم هم قدم بزرگی برای آغاز فعالیت شهرستان ها است. در حال حاضر شهرستان های دهدشت و یاسوج فعالیت خوبی در رشته آبهای آرام و اسلالوم دارند و به زودی شهرستان گچساران با رشته کانوپولو فعالیت خود را آغاز می کند.
گنجی افزود: در ادامه پیگیری ها موفق به گرفتن پیست قایقرانی شهرداری شدیم و برای آموزش های پایه و تعادل گیری ورزشکاران تازه کار فعالیت در استخر را آغاز کردیم. اما بیشترین تلاش و تمرکز را برای احداث پیست بین المللی اسلالوم که با موافقت و حمایت مسئولین و نمایندگان استان و شرکت نفت همراه است گذاشته ایم و در هفته آینده از محل ساخت پیست توسط خانم اشرف بازدید می شود.
رئیس هیات قایقرانی کهکیلویه و بویراحمد با اشاره به کم بود تجهیزات و کم تجربه بودن ورزشکاران و نبود مربی با سابقه در استان گفت: در سال 97 به دلیل مشکلات متعدد هیات نتوانستیم در رویداد ها شرکت کنیم یا پر رنگ ظاهر شویم اما با استعداد یابی هایی که انجام شده و آموزش هایی که در حال انجام است سال های آینده برای حضور موفق در رویداد های مختلف آماده می شویم.

آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه, 03 بهمن 1397 ساعت 09:48 )
 

سرپرست هیات نابینایان استان خبر داد: اعزام تیم گلبال پیشکسوتان کهگیلویه وبویراحمد به رقابتهای قهرمانی کشور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ، دامیده سرپرست هیات نابینایان و کم بینایان استان از اعزام تیم گلبال پیشکسوتان به رقابتهای قهرمانی کشور خبر داد.

ابوالفضل دامیده سرپرست هیات نابینایان کهگیلویه وبویراحمد با بیان این خبر افزود:

رقابتهای گلبال پیشکسوتان کشور ازدوم لغایت پنجم بهمن ماه به میزبانی استان مازنداران در شهر بابلسر برگزار می شود.

دامیده سرپرست این هیات ضمن تشکر از حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان در اعزام این تیم به این رقابتها بیان داشت :در این مسابقات 21 تیم از سراسر کشور حضور دارند و با هم رقابت می کنند.

سرپرست هیات نابینایان استان در خصوص نفرات اعزامی به این مسابقات نیز گفت :

در تیم اعزامی به این رقابتها مهدی خسروی ،عظیم غلامی ،عزیز الله بهارخجسته حضور دارند و میلاد محسن زاده

بعنوان مربی و سرپرست تیم را همراهی می کند.

دامیده از پیروزی تیم گلبال نابینایان استان در اولین روز این مسابقات خبر داد و تصریح کرد :تیم گلبال استان در اولین دیدار خود در این رقابتها به مصاف تیم گلبال استان سمنان رفت و با نتیجه 14بر 9 موفق به شکست این تیم شد.

 

 

بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد از پیست اسکی کاکان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش  و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بهمراه معاونین ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی از پیست اسکی کاکان یاسوج بازدید کرد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر این باور است پیست اسکی کاکان در 18 کیومتری شمال شهر یاسوج،سرمایه ای است که قابلیت تبدیل شدن به جاذبه گردشگری چهار فصل برای جنوب کشور را دارد.

اولین برف زمستانی که بر زمین می نشیند پیست اسکی کاکان در 18 کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان میهمانانی از جنوب ایران می شود. گردشگران و ورزشکارانی که همه مشکلات را به جان می خرند تا زیبایی های زمستان را در شهر هزار جاذبه یاسوج تجربه کنند.
همه این مسائل باعث شد استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی معاونان و مدیران و فرماندار بویراحمد از پیست اسکی کاکان بازدید کند.
وی گفت: در حال حاضر تمرکز مدیران گردشگری و ورزش و جوانان باید بر پیدا کردن راهی برای بیدار و فعال کردن پیست در فصول بدون برف باشد زیرا در کمتر جایی از کشور در 18 کیلومتری مرکز استان پیست اسکی با این کیفیت وجود دارد که هم در زمستان و هم در سایر فصول زیباست.
احمدی افزود: پیست کاکان ظرفیتی منحصر به فرد برای ایجاد نشاط در میان مردم است که باید راهکارهایی برای بهبود و توسعه زیرساخت های موجود در آن برای کوتاه مدت ارائه شود.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات پیست اسکی ترافیک سنگین اطراف آن است، ابراز امیدواری کرد شورای ترافیک تمهیداتی برای کاهش ترافیک این مسیر پیش بینی کند که دست کم در روزهای تعطیل فقط خودروهای امدادی و گردشگران از آن استفاده کنند.
احمدی ادامه داد: 4 خطه کردن جاده یاسوج به کاکان نیز باید سرعت پیدا کند زیرا این اتفاق می تواند به گشوده شدن گره ترافیک این جاذبه گردشگری کمک کند.
استاندار با بیان اینکه پیست اسکی کاکان سرمایه ای خفته در دل کوه های زاگرس و در پیشانی شهر یاسوج است گفت: این پیست ظرفیت آن را دارد که با ساخت مجتمع های تفریحی اقامتی به جاذبه ای چهار فصل تبدیل شود.
وی از مدیران گردشگری و ورزش و جوانان خواست که به دنبال مشاوران و کارشناسانی باشند که به لحاظ فنی مطالعاتی برای چهار فصل کردن پیست اسکی و نگهداری برف در فصول گرم انجام دهند تا استان بتواند در بلند مدت روی این موضوع برنامه ریزی و در صورت امکان سرمایه گذاری کند.
احمدی با دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بر روی سرمایه های برفی گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی کشور و موقعیت جغرافیایی استان، جاذبه های گردشگری از نوع پیست اسکی، پیست اسب سواری ، زمین هاکی و غیره می تواند مورد استقبال قرار گیرد.
وی با بیان این که یکی دیگر از مشکلات پیست کمبود امکانات و زیرساختهای بهداشتی و نبود پارکینگ در منطقه گفت: در سال 98 برای تعمیر و بروزرسانی بالابر و برفکوب پیست اسکی اعتبار ویژه ای در نظر گرفته می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان نیز در جریان این بازدید گفت:خرید یک بالابر جدید برای پیست اسکی بیش از 150 میلیارد ریال و خرید بالابر دست دوم نیز حدود 40 میلیارد ریال اعتبار لازم دارد.
سید محمد تقی علوی افزود: هجوم گردشگرانی که با تیوب به پیست اسکی می آیند علاوه بر خطراتی که برای خود آنان دارد، باعث آسیب به زیر ساختهای پیست می شود.

 

 

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: امکانات و زیرساخت‌های پیست اسکی کاکان یاسوج تقویت شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبر ی و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد ،احمدی استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد در بازدید از پیست اسکی کاکان گفت : امکانات و زیرساخت‌های پیست اسکی کاکان یاسوج تقویت شود.

علی محمد احمدی استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد به همراه علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان ،فرماندار شهرستان بویراحمد برخی مدیران استانی در بازدید از پیست اسکی کاکان یاسوج افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیتهای گردشگری خوبی دارد که منطقه کاکان و پیست اسکی کاکان یکی از این ظرفیت‌های بی نظری استان است و در کشور کمتر جایی وجود دارد که فاصله پیست اسکی با مرکز استان 16کیلومتر باشد و این یک ظرفیت خوبی برای نشاط و پرکردن اوقات فراغت مردم است.

وی اظهارکرد: باید تلاش کنیم که امکانات و زیرساختهای لازم در منطقه گردشگری و تفریحی پیست اسکی کاکان تقویت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امسال بارش برف را در این منطقه داشته ایم و پیست اسکی آماده بهره برداری است اما با توجه به ترافیک سنگین و حجم گردشگران در این منطقه به اتفاق مسئولان و مدیران به پیست اسکی آماده ایم تا مشکلات را بررسی کنیم.

احمدی تصریح کرد: امکانات و زیرساخت‌های پیست اسکی کاکان به گونه ای است که سنگینی ترافیک و نبود امکانات و زیرساخت‌ها مردم و گردشگران را با مشکلاتی مواجه کرد که حلاوت تفریح را فراموش کنند.

وی ادامه داد: در کوتاه مدت فضا و امکانات را بهتر کنیم و در بلند مدت به سمت تقویت زیرساخت‌ها و امکانات پیست اسکی حرکت کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با توجه به حجم سنگین ترافیک در روزهای تعطیل، با برنامه ریزی و در نظر گرفتن مسایل فنی در شورای ترافیک استان جهت تردد در محور "یاسوج- اقلید" بخصوص محدوده "یاسوج- پیست اسکی کاکان" محدودیت ترافیکی در عصر روزهای تعطیل اجرا و یک طرفه شود تا مشکلات مردم و گردشگران کمتر شود. البته موارد اضطراری و امدادی و حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی در نظر گرفته شود.

احمدی بیان کرد: باید در زمینه امکانات پیست اسکی کاکان یاسوج و خدمات و امکانات جنبی، اقامتگاه، سرویس بهداشتی، نماز خانه برای پیست اسکی با سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی جدی صورت گیرد. پارکینگ در نظر گرفته شود و سرویس بهداشتی سیار در منطقه مستقر شود.

دهکده ورزشی و تفریحی در پیست اسکی کاکان یاسوج احداث شود

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری چند منظوره علاوه بر ورزش های زمستانی برای راه اندازی برخی ورزش ها برای تفریحی و سرگرمی مردم، گردشگران و مسافران در منطقه پیست اسکی صورت گیرد که مردم و گردشگران بتوانند در فصول مختلف از آن استفاده کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از متقاضیان سرمایه گذاری در پیست اسکی کاکان یاسوج که بتواند در کنار ورزش اسکی یک پکیج اقامتی، تفریحی، ورزشی و گردشگری(دهکده ورزشی و تفریحی) اجرا کند، حمایت و کمک می کنیم و تسهیلات لازم را نیز پرداخت خواهیم کرد.

احمدی افزود: از سوی دستگاه‌های متولی استان جهت رفاه حال گردشگران و مردم در پیست اسکی و اطراف آن بصورت کوتاه مدت برای ایجاد امکانات، تجهیزات و خدمات رفاهی و بهداشتی مورد نیاز تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی اظهارکرد: پیست اسکی کاکان یک ظرفیت گردشگری و توریستی برای استان کهگیلویه و بویراحمد است چراکه در کمتر جایی داریم که 17کیلومتری مرکز استان پیست اسکی وجود داشته باشد بنابراین برای بلند مدت میراث فرهنگی و گردشگری با کمک ورزش و جوانان استان و پیگیری از مرکز کشور، این مجموعه را به بخش خصوصی و سرمایه گذاران واگذار کنند و استانداری نیز حمایت می کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: همه دستگاههای اجرای و متولی امر از جمله پلیس راه، راهداری و حمل و نقل، میراث فرهنگی و گردشگری، ورزش و جوانان، فرمانداری، معاونت عمرانی استانداری، هلال احمر و اورژانس پای کار بیایند تا مردم راحت تر بتوانند از پیست اسکی استفاده کنند و هم در بلند مدت زیرساخت‌های لازم از جمله چهار خطه کردن محور یاسوج- کاکان ایجاد و تسریع شود.

دستگاه برف کوب و بالابر پیست اسکی کاکان یاسوج نیازمند اعتبار

محمد تقی علوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید با اشاره به مشکلات پیست اسکی کاکان یاسوج گفت: دستگاه برف کوب پیست اسکی فرسوده و خراب است و برای خرید این دستگاه 15میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی اظهارکرد: برای دستگاه برف کوب و بالابر پیست اسکی کاکان یاسوج نیاز جدی به اعتبار است.

تیوپ سواری در پیست اسکی خلاف قانون است

علوی با اشاره به خطرات و حادثه خیز بودن تیوپ سواری در پیست اسکی بیان کرد: تیوپ سواری در پیست اسکی کاکان خلاف قانون است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در اعتبارات سال 98کمیته برنامه ریزی این مجوز را به ما دهد که مشکل بالابرهای پیست اسکی را برطرف کنیم و مبلغی را برای خرید دستگاه برف کوب و "اسنوموبیل" جهت موارد اضطراری اختصاص دهند.

آخرین بروزرسانی ( سه شنبه, 02 بهمن 1397 ساعت 11:14 )
 

علوی خبر داد: ارتقای سرانه فضای ورزشی در ورزش کهگیلویه وبویراحمد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه بویراحمد ،مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد از ارتقای سرانه فضای ورزشی استان خبر داد.

سید محمد تقی علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان این خبر افزود : سرانه فضای ورزشی در این استان  در دو سال گذشته بی نظیر بوده است.

علوی با بیان اینکه توان  و پتانسیل کارکنان و مجموعه حوزه دفتر فنی و مهندسی اداره کل در توسعه فضاهای عمرانی ورزشی در کل استان مشهود می باشد افزود : خوشبختانه ما هم از این حرکت انجام شده و مسیر طی شده در استان و شهرستانها و بخش‌های آن استفاده مطلوبی می کنیم و کمال قدردانی را از مجموعه زحمت کش خواهیم داشت.

مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به توزیع عدالت محوری امکانات ورزشی در شهرستانهای استان خاطرنشان کرد : این امکاناتی که در اختیار ما قرار گرفته است باید به صورت عادلانه در این شهرستان و بخش ها توزیع گردد تا همه جوانان و جامعه ورزش بتوانند به دور از آسیب های اجتماعی ، ورزش را انتخاب اول تفریحات خود قرار دهند .

مدیرارشد ورزش و جوانان استان در پاسخ به علت انتخاب ساخت زمین های چمن مصنوعی در شهرستانها و بخش ها وروستاهای استان را ، ارزیابی و نظرسنجی مردم روستاهای این شهرستان عنوان و اظهار داشت : به دلیل گرمای زیاد در فصل تابستان سیستم سرمایشی سالن ها دچار مشکل می شود، ولی زمین چمن مصنوعی با فضای روباز می تواند با استقبال بیشتری روبرو شود چراکه در همه فصول ظرفیت استفاده مطلوبی دارد .

علوی از افتتاح وبهره برداری از چمن های مصنوعی در دهه فجر در شهرهای استان خبر داد و بیان داشت :با حمایت و پیگیرهای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از محل اعتبارات وزارت نفت شاهد افتتاح و بهره برداری چمن های مصنوعی بوده و هستیم و این روند زمینه ارتقای سرانه فضای ورزشی استان در کشور شده و امیدواریم با افتتاح 24 چمن مصنوعی و پروژه های در دست اجرا و احداث در ورزش استان ، سرانه فضای ورزشی به جایگاه اصلی خود در کشور برسد .

 
صفحه 1 از 545

آخرین اخبار

ارشیو

جستجو